Šunų maistas: pagrindinės mitybos taisyklės

Augintinių mitybos taisyklės egzistuoja lygiai taip pat, kaip ir kiekvieno iš mūsų. Tik prižiūrėdami savo mažuosius draugus mes galime būti tikri, kad pastarieji gyvens ilgą ir laimingą gyvenimą. Šunų maistas bene pats plačiausiai rinkoje išsivystęs iš visų gyvūnų maistų. Tai nestebina, kadangi būtent šuniukus daugelis žmonių savo namuose ir augina. Atsižvelgdami į poreikį išanalizuosime pagrindines šuns mitybos taisykles, kurios padės jūsų geriausiam draugui būti žvaliam, linksmam ir laimingam. Daugelis nesureikšmina maisto manydami, jog svarbiausia yra bendravimas su augintiniu. Tačiau juk ir mums neužtenka būti tik apkabintiems. Bet kuriuo atveju – valgyti norisi.

• Žinoma, vienas iš prioritetų, kuris padeda pasirinkti tinkamiausią šunų maistą yra atsižvelgimas į individualius šuniuko poreikius ir jo amžių. Aišku, vaikystėje duodamas maistas privalo būti minkštas. Tačiau augant žinduolis privalo gauti ir kieto maisto. Tokiu atveju geriausias variantas – sausas šunų maistas. Tai jam padės sustiprinti dantukus. Senatvėje vėl grįžtame prie minkšto maisto.

• Kaip ir žmogus, taip ir šuo turėtų kasdien valgyti tomis pačiomis valandomis. Šunų maistas turėtų būti patiekiamas tame pačiame indelyje, toje pačioje vietoje. Tai šuniukui bus įprasta ir jis jau žinos, kurio metu kur turi būti. Patogu, kadangi jie jūs pamirštumėte mažiuką pamaitinti konkrečiu metu – pastarasis jau lauks vietoje ir jums praneš, kad laikas duoti ėdalo.

• Nepamirškite, kad šunys neturi saiko. Daugelis jų valgo tiek, kiek duodate. Tad nepadidinkite porcijų, nes taip jūsų augintinis gali nutukti. Tokiu atveju sugrąžinti normalų ir sveiką kūno svorį bus labai sunku.

• Namuose ar vietoje, kur šiuo auga, visada privalo būti geriamo vandens. Patikrinkite, kad skystis visada būtų švarus. Jei šuo būna lauke – kad vanduo neužšaltų. Žiemos metu, jei šuniukas gyvena lauke (būdoje), labai geras pasirinkimas yra sausas šonų maistas. Jis neužšąla ir kai tik mažasis išalksta, tada jis ir gali pasimėgauti maistu.

• Kiek tik įmanoma pasistenkite suderinti savo šuniuko mitybą. Lygiai taip pat kaip daugelis mūsų skaičiuoja, kiek konkrečiai gauna baltymų, geležies ir kitų vitaminų, taip reikia prižiūrėti ir jūsų augintinio mitybą. Pasistenkite, kad jis gautų visas medžiagas, kurios tik yra privalomos suaugusiam gyvūnui. Šiuo atveju, šunų mityba gana panaši į žmonių, tad daugeliu atveju, kuomet skaičiuojate savo energetinės sudedamąsias dalis – suskaičiuokite ir savo augintinio.

Labai svarbu prižiūrėti šuniuko mitybą. Jei netinkamai jį maitinsite – pastarasis susidurs su pačiomis įvairiausiomis ligomis: nuo skrandžio ir virškinimo trakto net iki širdelės ir panašiai. Šunų maistas turi būti pasirenkamas taip pat atidžiai, kaip ir žmogus jį renkasi sau.