Telšiškių atostogas sugadinusi „Tobulitos“ vadovė nesijaučia kalta

Kelionių agentūros „Tobulita“ pavadinimas skelbia, jog pasirinkus šią bendrovę turėsite tobulas, labai geras, be trūkumų atostogas. Deja, skambutis į Redakciją atskleidė, kad ne viskas tobula, kaip skelbiama įmonės reklamoje: „Puikią reputaciją pelnėme nuoširdžiu ir kokybišku darbu, o patenkinti klientai tapo mūsų ilgalaikės sėkmės priežastimi. Mes mylime savo darbą ir suprantame, kad Jūsų poreikiai ir pasitikėjimas svarbiausia“. „Kalvotosios Žemaitijos“ žiniomis, šia agentūra pasitikėjimo neteko ne vienas telšiškis, tačiau ne visi išdrįsta savo istorijas papasakoti viešai.
Giedra Akavickienė

Neišvydo žadėtojo šilto kurorto
Vienas iš paskutinių nemalonių atvejų — neįvykusi dviejų porų (pavardės žinomos) kelionė į Egiptą. Skambiu pavadinimu kelionių agentūra sugadino naujametę šventinę nuotaiką keturiems telšiškiams, kurie dar vasarą nusprendė sutikti Naujuosius metus užsienyje.
„Kelionių agentūroje „Tobulita“ išsirinkome šalį ir viešbutį, mums rezervavo keturias vietas Egipto Šarm El Šeicho miesto viešbutyje „Stella di Mare“. Sumokėjome pinigus ir ramiai laukėme Naujųjų metų, tačiau vietoj žadėtųjų žiemos atostogų šiltame Egipto kurorte fejerverkus šaudėme savo kieme“, — piktinosi nukentėjusieji.
Naujametes atostogas telšiškiai planavo praleisti penkių žvaigždučių viešbutyje, tarp palmių, mėgautis baseinu, paplūdimiu ir kitais malonumais. Tačiau vietoj žadėtojo rojaus, kaip sakoma, gavo špygą.
Keliautojai turėjo išvykti 2014 metų gruodžio 25 dieną ir po aštuonių parų, 2015 metų sausio 2 dieną, — grįžti namo. Lėktuvas į Šarm El Šeichą turėjo pakilti Rygos aerouoste, tačiau išskrido be minėtų telšiškių.

Iki paskutinės minutės mulkino
Nusipirkę naujutėlaičius lagaminus, susikrovę bagažą, telšiškiai liko it musę kandę — turizmo agentūroje jiems buvo pasakyta, kad viešbutis atšaukė rezervaciją. Tad šortus, sukneles teko vėl sukabinti į spintą.
Tačiau UAB „Tobulita“ savininkė ir vadovė Inga Burzdžiutė „Kalvotajai Žemaitijai“ teigė nesijaučianti kalta dėl dviem šeimoms sugadintų atostogų.
Neišvykę į kurortą ir dėl sugadintų atostogų patyrę moralinę žalą telšiškiai papasakojo, kad kasmetinės atostogos buvo iš anksto suplanuotos 2014-12-25 – 2015-01-02 laikotarpiu, ir pateikė įrodantį dokumentą.
Rezervacijos lape, kur matosi UAB „Tobulita“ antspaudas, rašoma, kad rezervacija atlikta 2014-07-11. Tuo tarpu, kad kelionė neįvyks telšiškiai sužinojo iki skrydžio likus pusdieniui.  
„Kelias dienas iki išvykimo direktorė tikino, kad viskas bus gerai,  galėsite keliauti pasirinktu maršrutu, kaip ir buvo viskas sutarta.  Tačiau nuojauta kuždėjo, kad kažkas čia ne taip“, — tvirtino su netobulomis „Tobulitos“ paslaugomis susidūrę telšiškiai.
Pasiteiravus, kodėl viešbutis atšaukė rezervaciją, telšiškė verslininkė  I.Burzdžiutė tikino, jog per devynerius jos darbo turizmo srityje metus tai ne vienintelis atvejis. „Taip nutinka“, — trumpai atsakė ji.

Ne viskas tiesa, ką sako
Kadangi Telšiuose sklinda įvairūs gandai, kad kelionių agentūros direktorė I.Burzdžiutė neva sunkiai „valdo“ finansus, turi skolų, pavyzdžiui, „Sodrai“ (galbūt dėl skolų ir neįvyko suplanuota telšiškių kelionė), to paklausėme pačios vadovės.
Papurčiusi galvą I.Burzdžiutė tvirtino jokių problemų su pinigais neturinti. „Tobulita“ neturi skolų, jeigu bendrovė būtų skolinga, būtų įšaldytos banko sąskaitos, aš negalėčiau jomis naudotis“, — aiškino pašnekovė.
Tačiau, kaip sakoma, internetas visagalis, ten galima apie visus viską sužinoti. Internetinėje svetainėje REKVIZITAI.LT pateiktos draudėjo UAB „Tobulita“ socialinio draudimo įmokų, baudų bei delspinigių skolų grafikas ir informacija: „UAB „Tobulita“ (SD draudėjo kodas 856931, mokesčių mokėtojo kodas 171664257) 2015-01-27 dienos pradžioje VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO VALDYBAI (Sodrai) turėjo 983.99 € (3397.52 Lt) skolą“ (tekstas netaisytas).
Tad taip ir liko neaišku, kada I.Burzdžiutė, kuri prieš kelerius metus stojo prie „Tobulitos“ vairo, sako tiesą, o kada ne.
Beje, dėl įvairių turistų priekaištų dažniausiai „Tobulitos“ vadovė atšauna, jog jos vadovaujama bendrovė nėra tikrasis kelionių organizatorius, o tik tarpininkas.

Patogiausia lėktuvų bilietų paieškos sistema