Kelininkus gali užgriūti skundų lavina

Per itin trumpą laiką VĮ „Telšių regiono keliai“ antrą kartą užsitraukė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus darbuotojų nemalonę. Tuo tarpu žmonės, patyrę nuostolių dėl kelininkų pažeidimų, gali reikalauti atlyginti ne tik turtinę, bet ir neturtinę žalą.

Giedra Akavickienė

Už kelių nepriežiūrą Telšių rajone „Telšių regiono kelių“ atsakingam asmeniui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už Kelių priežiūros tvarkos aprašo pažeidimą ir, pritaikius administracinį nurodymą, paskirta 36 eurų bauda.
Kaip pastebėjo Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vadas Jonas Siebas, po šios pamokos didesnių problemų dėl sniegu padengtų kelių neiškilo. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad už kelių priežiūrą atsakingos įmonės darbuotojai ir toliau nevykdo savo įsipareigojimų.
Telšių rajone, kelio Telšiai-Lieplaukė-Plungė 1-ajame kilometre, ant važiuojamosios kelio dangos išmontuota dalis važiavimo greitį ribojančių įrenginių, kurių likę segmentai kėlė grėsmę eismo saugumui. Apie pavojų kelyje pareigūnai nedelsiant informavo „Telšių regiono kelių“ darbuotojus. Deja, praėjus 10 dienų, kelias atrodė taip pat (nuotraukoje).
Vasario 10 dienos rytą policininkai atsakingiems „Telšių regiono kelių“ asmenims pakartotinai pranešė apie pavojų keliančias aštrias ir stačias išmontuotų įrenginių briaunas ir įspėjo apie numatytą administracinę atsakomybę už kelių priežiūros nevykdymą. Šį kartą „vaistai“ suveikė. Greitį ribojantys kalneliai sutvarkyti dar tos pačios dienos popietę.
Tačiau atsainiai kelius prižiūrintiems „Telšių regiono kelių“ darbuotojams surinkta medžiaga ir teks atsakyti už Kelių priežiūros tvarkos aprašo pažeidimą.
Asmenys, nukentėję dėl netvarkos minėtoje kelio atkarpoje, įstatymų numatyta tvarka gali reikalauti atlyginti žalą.