Juokas, dainos, šokiai — aistringuose „Kaktusuose 2015“

Tradiciškai balandžio 1-ąją Telšių kultūros centras telšiškius pakvietė į iškilmingą nominacijų įteikimo ceremoniją „Kaktusai 2015“, kurioje netrūko nuotaikingos muzikos, dainų, šokių ir išdaigų.

Danutė Jackutė

Kažin, ar žmogiškų jausmų ir emocijų arsenale galima rasti kažką ryškesnio ir labiau trokštamo — nei meilė ir aistra? Vis tik žmogaus gyvenimą iš esmės keičia ir kitokia aistra: politikai, verslui, menui, kelionėms ar kitoms sritims. „Penkiasdešimt juoko atspalvių“ šiemet nominuoti politikai, verslininkai, Telšių rajono savivaldybėje dirbančios gražuolės ir kiti aktyviai visuomeniniame gyvenime besireiškiantys asmenys. Gaila tik, kad ne visi žiūrovai suprato, jog scenarijus kurtas remiantis aistromis kunkuliuojančia, jaudinančia ir skandalingąja knygų trilogija „Penkiasdešimt atspalvių“. Tad šios knygos prototipai ir atitiko dešimtį nominacijų.
„Kaktusai 2015“ apdovanojimo ceremonijoje kraują kaitino ne tik žavios merginos, elegantiški vyrai, grakščios šokėjos, skardžiabalsės dainininkės ir dainininkai, bet ir nominacijos, kurias laimėjo mero rinkimų karuselėje besisukantis vestuvių muzikantas Mantas Serva — „Metų atsisveikinimas“, fotografai Romualdas Eitkevičius ir Nilas Narmontas — „Metų sąjunga“, Telšių rajono Švietimo, kultūros sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Monika Kolesinskytė — „Metų karjera“, Telšių rajono meras Vytautas Kleiva — „Metų dominantas“, Telšių rajono Švietimo, kultūros sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos pavaduotoja Eva Stonkevičienė — „Metų žaidimas“, Telšių rajono savivaldybės administracijos Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė — „Metų nuolankioji“ ir kt.
Ekrane šmėžavo filmo „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ kadrai, juos keitė nominantų nuotraukos, skambėjo dainos bei muzika. Žemaitės dramos teatro scenoje nuotaikingus numerius demonstravo šokių grupių „Divain“ (vad. Deivydas Račkauskas), „Lokė“ (vad. Daina Tamulionienė), „Spindulys“ (vad. Mindaugas ir Brigita Baniai), Žemaitijos kolegijos šiuolaikinio šokio studijos (vad. Laima Šiaudkulienė), vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė) šokėjai, dainuojantys Telšių kultūros centro darbuotojai bei jaunieji talentai ir grupės „Tabasco“ vokalistas Gediminas Norvaišas.
Efektinga buvo nominacijų įteikimo pabaiga. Po siautulingos ištraukos „Be Italian“ iš miuziklo „Devyni“ dainininkės ir šokėjos žiūrovus pavaišino gardžiais keksiukais.