Šiukšlintojų neatgraso didėjančios baudos

Telšių miškų urėdijos miškų apsaugos inžinierius Kostas Gulbis informavo, kad Žarėnų girininkijos Kereliškės kaime prie miško keliuko aptikta krūva įvairių statybinių atliekų ir įvairiausių dokumentų, ant kurių aiškiai įskaitomi įrašai.

Žarėnų girininkas Vidas Bagdonas teigė, kad ši vieta labai populiari išpilti šiukšlėms, kurias tenka iškuopti miškininkams. Šį kartą išpilta apie 4 kub. metrai gipskartonio, elektros instaliacijos, pakavimo medžiagų ir kitokių statybinių atliekų. Tikėtina, kad tomis atliekomis atsikratė remontuojantys ar įrenginėjantys pastatus asmenys.
Šalia atliekų mėtėsi krūva sušlapusių dokumentų, kuriuos išdžiovinę pareigūnai sužinojo, kad tai projektų, vykdytų 2011-2012 metais Telšiuose (centrinio stadiono pirmo statybų etapo), Mažeikiuose (Muziejaus) ir Šiauliuose (P.Višinskio viešoji biblioteka) įvairūs brėžiniai. Kaip informavo K.Gulbis, apklausęs statybinių organizacijų vadovus, dirbusius minėtuose objektuose, nieko nesužinojo. Vienos statybinės įmonės jau bankrutavusios, kitos, nors ir laimėjusios konkursą, nedirbo, nes keitėsi savivaldybių, planavusių objektus renovuoti ar statyti, planai.
Vis tik krūva šiukšlių, tuo labiau parašais ir antspaudais patvirtintų dokumentų, iš dangaus nenukrito. Juos atvežė kažkuris projektavimo ar statybos įmonėje dirbęs darbuotojas.
Aplinkosaugininkai nuolat primena, kad atliekų turėtojai privalo rūšiuoti statybines atliekas jų susidarymo vietoje ir pristatyti Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui. Tačiau neatsakingi žmonės renkasi lengviausią kelią: išmeta jas miškuose, pakelėse, šalia konteinerių arba kitose vietose.
Minimalūs žalos atlyginimo dydžiai jau daugiau nei metus galioja atliekų tvarkymo srityje. Už aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis baudžiama mažiausiai 500 litų (145 eurai). Atlyginti už aplinkai daromą žalą pavojingomis atliekomis tenka mažiausiai 1500 litų (434 eurai).