Sučiuptas neblaivus darbininkas greičiausiai bausmės išvengs

Gautas pranešimas, kad Telšiuose, Gedimino gatvėje vykstančiose statybose, galimai dirba neblaivus UAB „Telšių statyba“ darbininkas. Žurnalistai kreipėsi į Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Telšių skyriaus vyr. inspektorių Joną Liekį situacijai išaiškinti, iškviesti policijos pareigūnai.

Donata Kazlauskienė

Korespondentus apie neblaivų darbininką informavęs pranešėjas nuogąstavo, kad, esant girtam žmogui statybų aikštelėje, nelaimė gali tykoti bet kurią akimirką: juk važinėja ekskavatoriai, iškastos duobės… „Važiuojant pro šalį automobiliu įtarimą sukėlė vienas keistai judesius koordinuojantis darbininkas.
Pamąsčiau, kad geriau jau nelaimei užbėgti už akių. Dėl to ir pranešiau. To vyro aš nepažįstu, tačiau, manau, pasielgiau pilietiškai“,— sakė telšiškis.
Į statybvietę atvykus policijai, patikrintas vyriškis (gim. 1957 m.). Jam nustatytas lengvas 0,27 prom. girtumas. Vyras neigė gėręs darbo vietoje, tačiau prisipažino alkoholį vartojęs iš vakaro. „Vakar buvo žmonos gimtadienis, todėl ir išgėriau. Šiaip negeriu kiekvieną dieną, šį kartą taip išėjo…“,— nuogąstavo darbininkas. Jo akyse pasirodė ašaros.
J.Liekiui susisiekus su darbų vykdytoju Alvydu Adomaičiu, paaiškėjo, kad tądien jis dirbo Kuršėnuose, kitame „Telšių statybai“ priklausančiame objekte. Vakar VDI Telšių skyriui pateikti dokumentai ir išaiškinta, kad vyr. inspektorius darbų vykdytojui bei darbuotojui surašys ne protokolą, o tik rekomendaciją. „Penktadienį susisiekiau su darbų vykdytoju, tačiau šis man negalėjo atsakyti į užduodamus klausimus, nes dirba Kuršėnuose. Pažadėjo pirmadienio rytą pristatyti įmonės dokumentus, kuriuose nurodyta, ar bendrovė vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais ir girtumas galimas iki 0,4 promilės imtinai, ar darbo vietoje privaloma būti visiškai blaiviam. Tikėtina, kad jokios sensacijos nebus“,— penktadienį sakė J.Liekis.
Vyr. inspektorius pastebėjo, kad įmonė galimai toleruoja darbininkų girtumą, nes prieš keletą savaičių planinio patikrinimo metu taip pat išaiškintas neblaivus darbininkas UAB „Telšių statyba“ kuruojamame objekte.
Įmonės „Telšių statyba“ techninis direktorius Algimantas Riškus tikino apie kilusią situaciją dar nieko nežinojęs, tačiau pažadėjo reaguoti. „Mes visada reaguojame. Aišku, į tikrus ir normalius skundus, ne į tokius, kur „viena boba sakė“. Atitinkamai ir į šį reaguosime“,— sakė techninis direktorius. Kai pašnekovas sužinojo, koks girtumas nustatytas darbininkui, pasakė: „Tai su tokiu girtumu ir vairuoti dar galima“. A.Riškaus pasiteirauta, galbūt įmonėje yra savos taisyklės ir darbuotojai privalo būti visiškai blaivūs? „Ne, mes vadovaujamės Lietuvos Respublikos įstatymais, galimas girtumas — 0,4 promilės. Vis dėlto atsižvelgiame į tai, ar darbininkas vairuoja transporto priemonę, ar dirba kitus darbus,— teigė techninis direktorius ir pridūrė, — pastaraisiais metais mūsų įmonėje ypač sumažėjo tokių atvejų. Neblaivius baudžiame juos atleisdami iš darbo, o kartais  tik įspėjame. Priklauso nuo situacijos. Bendrovėje vis mažiau ir nelaimingų atsitikimų, pernai jų išvis nebuvo, užpernai buvo tik vienas nežymus susižeidimas. Supraskite, tai statybinė organizacija, todėl traumų gali pasitaikyti“.
A.Riškus pasidžiaugė žmogaus, kuris pranešė apie neblaivų darbininką, pilietiškumu: „Kuo daugiau tokių pilietiškesnių asmenų, tuo bus mažiau girtų darbininkų ir nelaimių statybose“.

Nuotraukoje: Policininkas alkotesteriu patikrino girtumu įtariamą darbininką. Nustatytas lengvas girtumas. Tikrinimą stebi VDI Telšių skyriaus vyr.inspektorius Jonas Liekis.