Neurologijos skyriuje svarbus komandinis darbas

Vienas iš gydymo ir diagnostikos skyrių Regioninėje Telšių ligoninėje yra Neurologijos skyrius. Pacientais rūpinasi 20 žmonių kolektyvas, yra 9 palatos, kuriose funkcionuoja 20 lovų.

Donata Kazlauskienė

Skyriuje gulinčius pacientus gydo skyriaus vedėja Irena Skernevičiūtė, gydytojos Virginija Vitkauskienė ir Kristina Kazakevičienė. Ligonių priežiūra rūpinasi 11 bendrosios praktikos slaugytojų, kitas personalas.
Personalas turi visą reikiamą įrangą ir instrumentus. Skyriuje yra vienvietė, keturios dvivietės, viena trivietė ir dvi keturvietės palatos.
„Mes dirbame komandinį darbą, bendraujame su kitų skyrių medikais, nemažai kalbamės su reabilitologais. Skyriaus pacientams atliekamos ne tik įprastos procedūros, bet ir reabilitacinės. Jie lankosi baseine, atliekama fizioterapija“,— sakė I.Skernevičiūtė.
Į skyrių guldomi ūmius susirgimus patyrę pacientai. Planinių ligonių čia nėra. Vidutiniškai susirgusieji skyriuje guli 8,4 dienos. Pasidomėjus apie pacientų amžių, gydytoja V.Vitkauskienė minėjo, kad čia guli įvairaus amžiaus žmonių, tačiau daugiau yra vyresnių ligonių. „Skyriuje gydomi galvos smegenų kraujagyslių susirgimai, potrauminiai galvos skausmai, epilepsijos, stuburo ir periferinės nervų sistemos ligos, parkinsono liga, išsėtinė sklerozė, kuri dažniausiai nustatoma jauniems pacientams, insultas, taikoma intraveninė trombolizė“,— vardino I.Skernevičiūtė ir V.Vitkauskienė.
Visos trys medikės skyriuje dirba puse etato, kitą laiką V.Vitkauskienė ir K.Kazakevičienė konsultuoja ambulatorinius pacientus. I.Skernevičiūtė antrą pusės etato dalį turi kaip skyriaus vedėja. Yra nustatyta kvota, kad per mėnesį Neurologijos skyriuje gydytojas turi išgydyti 18 ligonių.
Pasiteiravus apie ligonius, išgirstas atsakymas, kad jų pasitaiko įvairių. „Yra visokių namiškių, visokių ir pacientų“,— atviravo skyriaus vedėja. Mintį tęsė V.Vitkauskienė: „Neretai atsitinka taip, kad sunkios būklės ligonio artimieji nenori pasiimti, tačiau ligoninė — juk ne namai“.
Nors pacientų būna įvairių, rezultatai ir atsiliepimai apie skyriuje teikiamą paslaugų kokybę puikūs. „Rugsėjį atlikome apklausą, pacientai anonimiškai pildė anketas apie aptarnavimą, priežiūrą, maistą ir visą paslaugų kokybę Neurologijos skyriuje. Džaugiuosi, kad skyrių ligoniai įvertino teigiamai ir ne vienas jų čia mielai grįžtų, jei tik reikėtų“,— sakė vyr.slaugytoja Daiva Paškauskienė.
I.Skernevičiūtė informavo, kad per metus Regioninėje Telšių ligoninėje apsilanko apie 300 insulto ištiktų pacientų, taip pat išaiškinama ir nustatoma daug auglių. Susirgusieji nedelsiant siunčiami į aukštesnio lygio ligonines.
Neurologijos skyriuje, kaip ir kituose ligoninės skyriuose, jaučiamas sezoniškumas. Vasaromis daugiau sulaukiama insulto ištiktų pacientų, kitais metų laikais daugiau pasitaiko periferinės nervų sistemos sutrikimų, rudeniop pablogėja sergantiems išsėtine skleroze.
Apie darbą ir kolektyvo darną, medikės atsakė, kad vieniems prie kitų reikia priprasti ir prisitaikyti. „Reikia tartis, konsultuotis, diskutuoti ir spręsti problemas kartu. Kolektyve savo taisyklių nustatinėti negalima, svarbi bendrystė“,— atkreipė dėmesį V.Vitkauskienė.

Nuotraukoje: Neurologijos skyriaus kolektyvas. Iš kairės: gydytoja Virginija Vitkauskienė, skyriaus vedėja Irena Skernevičiūtė, gydytoja Kristina Kazakevičienė, slaugytojos padėjėja Diana Malinauskienė, bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Gricienė, valytoja Olimpija Mikalauskienė, bendrosios praktikos slaugytoja Daiva Jogminaitė, vyr.slaugytoja Daiva Paškauskienė.