Šeimyninė drama: moteris nužudė sutuoktinį, vaikus priglaudė giminės

Lapkričio 1-ąją — Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dieną — Telšių rajoną sukrėtė kraupus nusikaltimas: Ryškėnų seniūnijos Žilvičių kaime per išgertuves 27 metų žmona, kaip įtariama, peiliu nužudė 32 metų sutuoktinį. Be tėčio, ir nežinia kokiam laikui be mamos, liko du mažamečiai vaikai.

Vietiniai gyventojai svarsto, kas kaltas dėl tragedijos: skurdas, alkoholis, muštynės? Atrodo, nei vieno, nei kito šeimoje netrūko. Tačiau buvusioje darbovietėje sutuoktiniai apibūdinami kaip tvarkingi, darbštūs, paslaugūs, vienas kitą mylintys ir gera nuotaika bei energija spinduliuojantys žmonės.

Giedra Akavickienė

Nepritekliai — dažnas palydovas
Atokiame Žilvičių kaimo vienkiemyje pasitiko du mieli šuneliai ir liūdnai mūkianti šeimos maitintoja — karvutė.
Sodybos aplinka išdavė, kad skurdas, nepritekliai — dažnas šių namų palydovas. Troba paramstyta pagaliais, kai kurie langai užkalti lentomis, uždengti kilimais.
Kuklioje sodyboje šeima gyveno nuomininkų teisėmis. Žilvičių kaimo gyventojų teigimu, gyventi ir prižiūrėti sodybą sutuoktiniams patikėjo giminaičiai.
Vietiniai žmonės tvirtino, jog automobilio neturinti pora Ryškėnų gyvenvietę, ten esantį laikinąjį darbą, parduotuvę, vasarą pasiekdavo dviračiais, o atšalus orams, įsiprašydavo į aplinkinių gyventojų  automobilius, kuriais šie važiuodavo į darbą Telšiuose. Vaikus iš atokaus vienkiemio į mokyklą nuveždavo ir atgal namo parveždavo valdiškas autobusiukas.

Kaimynams gaila jaunos šeimos
Prieš tragediją — baisųjį sekmadienį — skambučio sulaukė geri Lauros ir Stepono Bernardo draugai. Stanislava Šakienė papasakojo, jog paskambinusi Laura sakė esanti svečiuose Laukuvoje pas pusseserę ir  paprašė pasirūpinti karve.
„Supratau, kad abu baliavoja. Laura paprašė pamelžti karvę, atsakiau, kad tą darbą prašytų padaryti kito žmogaus, aš tikrai prie tos raguotosios neisiu“,— prisiminė gerai su įtariamąja sutardavusi kaimynė.
Pasak Stanislavos, bėda ta, kad karvė baisiai spardosi.
„Nežinau, ar kieno nors Laura priprašė pamelžti karvę, tačiau tą sekmadienį grįžo namo į kaimą. Dar kartą skambino, pasakojo man parvešianti batus. Paskui sulaukėme kaimynų skambučio, kad Bernardas — nebegyvas“,— sakė Stanislava.
Kalbėdamas apie velionį, kaimynas Vaclovas Šakys apsiverkė. Braukdamas ašaras, vyriškis kalbėjo, kad Bernardas buvęs puikus žmogus.

Policija — dažna viešnia
Kaime nuo artimiausių kaimynų nieko nepaslėpsi. Kalbama, kad Lauros ir Bernardo šeimoje netrūko barnių bei peštynių. „Į tą vienkiemį važiuodavo ir važiuodavo policija“,— tvirtino tiek vieni, tiek kiti kaimynai.
Pašnekovai tikino, kad ranką prieš vyrą esą nevengdavusi pakelti moteriškė. Tiesa, ne taip seniai dėl smurto artimoje aplinkoje už grotų buvo uždarytas jos sutuoktinis. Šį faktą patvirtino ir Telšių policija.
Dėl to atvejo kaimynai paaiškino, jog dviejų vaikų mama esą mėgdavo „užbaliavoti“ ir dingti iš namų. Tokio pažeminimo neapsikentęs vyras esą nusprendė paauklėti žmoną, dėl to buvo sulaikytas ir tapo įtariamuoju baudžiamojoje byloje, kuri po jo mirties bus nutraukta.

Seniūnijoje pasižymėjo darbštumu
Pasklidus žiniai apie tragediją jaunoje šeimoje, Ryškėnų seniūnijos administracijoje pirmadienį tvyrojo liūdna nuotaika.
„Esame pasimetę, šį pirmadienį velionis turėjo ateiti į seniūniją pradėti dirbti pagal viešųjų darbų programą. Penktadienį atėjo gerai nusiteikęs, aptarėme įdarbinimo reikalus“,— sakė Ryškėnų seniūnė Gražina Sukurienė.
Beje, velionio žmona Laura, dabar tapusi įtariamąja nužudymo byloje, seniūnijoje atidirbo keturis mėnesius, šlavė lapus, dirbo kitus darbus. Per tą laiką moteris nė karto neprasižengė, netinginiavo, nors tai neretai būdinga viešuosius darbus dirbantiems žmonėms.
„Apie Laurą galiu atsiliepti tik teigiamai: darbšti, pareiginga, laiku ateidavo į darbą, sąžininga, neturėjome jai jokių priekaištų. Jeigu būtų atsiradusi laisva nuolatinė darbo vieta, su malonumu būtume priėmę dirbti“,— pažymėjo Ryškėnų seniūnė G.Sukurienė.
Tačiau darbas pagal viešųjų darbų programą buvo laikinas, ir penktadienis moteriai buvo paskutinė darbo diena, o po savaitgalio, pirmadienį, į seniūniją turėjo ateiti dirbti jos sutuoktinis.

Įtariamoji — sunkiai apgirtusi
Kas kruvinąjį sekmadienį įvyko poros namuose, kad moteris griebėsi peilio, galima tik spėlioti.
Pasak kaimynų, sutuoktiniai gėrė. Kaip teigia keletas šaltinių, žmogžudystės metu sodyboje buvo daugiau asmenų, manoma, kad vyko išgertuvės.
Telšių policija praneša, kad lapkričio 1-ąją apie 15 val. 50 min. namo kieme neblaivi moteris, kaip įtariama, suvarė peilį vyrui į pilvą. Sunkiai sužalotas sodietis neišgyveno. Dėl durtinės žaizdos pilve, ištiktas komos, paguldytas į Regioninę Telšių ligoninę ir dar tą patį vakarą apie 18.10 val. mirė.
Įtariamoji sulaikyta. Jai nustatytas sunkus, 3,27 promilių, girtumas.
Dėl nužudymo atliekamas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas nužudė savo šeimos narį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Vaikais pasirūpins artimieji
Telšių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Alma Tomkevičienė teigė žinanti apie žmogžudystę Žilvičių kaime ir tėvo netekusius vaikus. Pasak A.Tomkevičienės, Ryškėnų seniūnijos administracija informavo, jog vaikai saugūs, šiuo metu glaudžiasi pas močiutę.
Dešimties metų mergaitę ir devynerių metų berniuką ruošiasi auginti artimi giminaičiai.
„Laukiame atvykstant vaikų močiutės ar kitų giminaičių, tvarkysime dokumentus globai“,— paaiškino A.Tomkevičienė.
Ir Ryškėnų seniūnė G.Sukurienė, ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja A.Tomkevičienė patvirtino, jog Žilvičiuose gyvenanti šeima nebuvo įtraukta į socialinės rizikos sąrašą.

Nuotraukoje: Namo kieme moteris, kaip įtariama, nudūrė vyrą.