Jei nekvepia agitacija, valdžia bijo piliečių

Taip galima apibūdinti nesėkmingas Savivaldybei priklausančios uždarosios akcinės bendrovės „Telšių autobusų parkas“ pastangas susitikti su Savivaldybės administracijos vadovais.

Alvydas Ivoncius

Direktorius nesvetingai sutiko žurnalistus
Žmonės mums paskambino ir pranešė, kad rengiamas susitikimas su Savivaldybės administracijos direktoriumi Sauliumi Urbonu. Informuotos buvo ir kitos redakcijos. Atvykus pasitiko, kaip pasirodė, nuožmokai nusiteikęs įmonės direktorius Petras Ročius. Jam parūpo, kodėl atvykome, kas kvietė. Ponui P.Ročiui paaiškinome, kad pagal Visuomenės informavimo įstatymą turime teisę domėtis valdiškos įmonės reikalais, o kvietė darbuotojai. Vis dėlto P.Ročiui knietėjo sužinoti, kurie darbuotojai mus pakvietė. Nematėme reikalo atsakyti į šį klausimą: negi tai svarbiausia.

Neva įvyko nesusipratimas
Taigi laukėme laukėme ir… nesulaukėme Savivaldybės administracijos direktoriaus S.Urbono. Vėliau paaiškėjo, kad jam nebuvo pranešta apie „Telšių autobusų parko“ darbuotojų prašymą susitikti.
Susitikimas turėjo įvykti dar prieš pirmąjį mero rinkimų turą. „Kalvotajai Žemaitijai“ S.Urbonas sakė tik jau po susitikimo sužinojęs, kad buvo kviečiamas atvykti ir atsakyti į žmonėms svarbius klausimus. Pasirodo, vienas įmonės darbuotojas paskambino „Telšių autobusų parko“ valdybos pirmininkui, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Kęstučiui Gusarovui ir paprašė atvykti kartu su S.Urbonu. K.Gusarovas mums aiškino šitaip: taip, paskambino iš „Telšių autobusų parko“ ir buvo sutarta suderinti atvykimo datą, tačiau esą darbuotojai supratę, kad tą numatomą dieną ir įvyks susitikimas. Taigi įvykęs nesusipratimas.

Koks likimas laukia įmonės?
Belaukdami Savivaldybės administracijos direktoriaus, šnekučiavomės su darbuotojais. Jie iš vadovų norėjo sužinoti, kada bus padidinti atlyginimai, koks įmonės likimas, kodėl privačiai bendrovei išnuomoti moksleivių vežimo maršrutai. Pastarąja tema „Kalvotoji Žemaitija“ buvo pradėjusi domėtis anksčiau, pateikdama klausimus Savivaldybės administracijai.
Pasirodo, išnuomoti net 23 moksleivių vežimo į mokyklas ir namo maršrutai. Todėl iš įmonės atleista 11 darbuotojų. Žmonių atleidimas kainavo 16 tūkst. 130 eurų.
Savivaldybės administracija mums paaiškino, kad neva pernai dėl šių maršrutų patirtas 362 tūkst. eurų nuostolis. O per šešis šių metų mėnesius nuostolis sudarė beveik 65 tūkst. eurų. Moksleivių maršrutai perleisti UAB „Prie Luksto“.
Šiemet jau rašėme, kad pernai „Telšių autobusų parkas“ dirbo nuostolingai. Tačiau ne kartą nagrinėjome, kaip nenaudingomis įmonei salygomis parduotas jos nekilnojamasis turtas Luokės gatvėje. O netrukus įmonė (koks sutapimas!) išsikėlė į Darbo partijos ir Savivaldybės tarybos nario Zenono Mockaus įmonės pastatą Mažeikių gatvėje. Šiame pastate sovietiniais laikais ir kiek vėliau buvo cheminių trąšų sandėlis.
Belaukdami Savivaldybės administracijos vadovų, kai kurie darbuotojai neslėpė, jog pastate jaučiamas cheminių medžiagų kvapas, ypač vasarą karštesnėmis dienomis ir palijus. K.Gusarovas „Kalvotajai Žemaitijai“ sakė, kad paprašyta Visuomenės sveikatos centro atlikti tyrimus. K.Gusarovas neigė, kad ketinama įmonę uždaryti ar privatizuoti. Esą to negalima padaryti jau vien todėl, kad už Europos Sąjungos lėšas gauti nauji autobusai.
Kadangi pernai įmonė dirbo nuostolingai, nepelningi buvo net tarpmiestiniai maršrutai, vargiai ką pakeis vietinių maršrutų, kuriais vežti moksleiviai, atsisakymas. Kita vertus, ar iš tikrųjų tie maršrutai buvo nuostolingi? Tuo abejojo ir rajono valdžios laukę žmonės. Kai kurių manymu, tai buvo kaip tik patys geriausi maršrutai.

Nuotraukoje: „Telšių autobusų parko“ darbuotojai nesulaukė Kęstučio Gusarovo ir  Sauliaus Urbono.