Regioninėje Telšių ligoninėje pagerbtos ilgametės medikės

Mediko darbas — vertas pagarbos. Jų dėka mes susirgę pasveikstame. Ne tik uolus darbas, bet ir šiltas žodis bei malonus bendravimas gydo. Baigiantis metams, Regioninėje Telšių ligoninėje pagerbtos vienos ilgiausiai dirbančių ir nusipelniusios gydytojos bei slaugytojos.
Donata Kazlauskienė

Apdovanotos ypatingos gydytojos
Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės pavedimu jos padėjėja Gitana Piktužytė ir Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas pasveikino ir pagerbė ilgametes darbuotojas. Padėkos raštas įteiktas gydytojai infektologei Ramutei Juditai Pažėrienei. Ji įstaigoje išdirbo 52 metus. Apdovanota ir gydytoja pulmonologė Aldona Erminienė. Medikė įstaigoje išdirbo 49 metus.
Regioninės Telšių ligoninės salėje susirinkusius medikus su didžiosiomis metų šventėmis pasveikino direktorė Alma Vitkienė, linkėjo gerų kitų metų. Taip pat sveikino ir direktorės pavaduotoja medicinai Jovita Seiliuvienė.
Sveikatos apsaugos ministrės padėka, gėlėmis ir simbolinėmis dovanomis pagerbta R.J.Pažėrienė sakė, kad vienas, be komandos, nieko nepadarysi. Ji prisiminė, kad kasdienis ėjimas į darbą būdavo tarsi šventė. „Infekcinių ligų skyriuje išdirbau 30 metų. Personalas buvo ypatingas ir nuostabus. Ačiū sesutėms už bendrą darbą ir pasiektus rezultatus. Be abejo, pati daug dirbau ir to paties reikalaudavau iš darbuotojų. Daug metų bendradarbėmis buvome su Konsultacinės poliklinikos vyr.slaugytoja Brone Kelpšiene. Infekcinių ligų skyriuje buvo gydomi sunkūs ligoniai, jie būdavo pikti, tačiau Bronelė sugebėdavo juos linksmai nuteikti, praeidavo visas pyktis. Ačiū jai už tai“,— atsiimdama padėką prisiminimais dalijosi gydytoja infektologė. Medikė išėjo užtarnauto poilsio. A.Vitkienė sakė, jog R.J.Pažėrienė ligoninėje išdirbo per 50 metų. Tuos metus ji buvo pašventusi gydymo įstaigai. „Gydytoja nusipelnė didžiulės padėkos. Yra daugybė teigiamų pacientų atsiliepimų, jau anksčiau įteiktos Sveikatos apsaugos ministerijos, Telšių rajono savivaldybės, ligoninės padėkos“,— atkreipė dėmesį direktorė.
Pagerbta gydytoja pulmonologė A.Erminienė nustebo, jog buvo išskirtinai pasveikinta sveikatos apsaugos ministrės. „Negalvojau, kad būsiu iškilmingai apdovanota. Mano darbas paprastas, dirbau tyliai, ramiai. Manau, kad nenusipelniau tokios pagarbos, bet labai ačiū. Linkiu visiems sveikatos, stiprybės, Dievo palaimos“,— kukliai kalbėjo medikė.
Kone pusę amžiaus A.Erminienė paskyrė Telšių pacientams, juos kruopščiai gydė, konsultavo ir skyrė visą savo dėmesį. Iš pradžių gydytoja pulmonologė dirbo anuomečiame Tuberkuliozės dispanceryje, vėliau kabinetas perkeltas į senuosius gimdymo namus, galiausiai medikė atvyko dirbti į Regioninės Telšių ligoninės patalpas, įsikūrė Pulmonologijos kabinete, kur taikomas ambulatorinis gydymas. Ji taip pat jau atsisveikino su kolektyvu ir išėjo užtarnauto poilsio.
Per ilgus darbo ligoninėje metus A.Erminienė ne kartą skatinta, ji sulaukė daugybės pacientų padėkų, prieš trejetą metų gydytoja pulmonologė apdovanota kaip labiausiai nusipelniusi Lietuvos gydytoja.

Išskirtinis dėmesys slaugytojoms
Sveikatos apsaugos ministrė R.Šalaševičiūtė perdavė padėkas ir atsakingą darbą dirbusioms slaugytojoms. Įvertintas medicinos darbuotojų kruopštumas, ilgametis ir nepriekaištingas darbas. G.Piktužytė ir S.Urbonas įteikė padėkas, simbolinių dovanų bei gėlių bendrosios praktikos slaugytojai Zuzanai Mockuvienei, psichikos sveikatos slaugytojai Elytei Krasauskienei bei fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojai Birutei Mikuckienei.
Z.Mockuvienė ligoninėje dirba daugiau kaip 46 metus. Dabartinė jos darbo vieta — Traumatologijos kabinetas. Ji visuomet dirbo su vyrišku kolektyvu, tad yra sakiusi ne kartą, kad su moterimis jai dirbti būtų nelengva. Z.Mockuvienė sakė, kad per tuos metus pasitaikė visokių situacijų: ir rimtų, ir ypač sudėtingų, ir komiškų. Medikė buvo gavusi pasiūlymą dirbti vyr.slaugytoja operacinėje, tačiau ten išdirbo vos penkias dienas ir grįžo atgal dirbti su traumas patyrusiais ligoniais. „Nors teigiama, kad žiema — darbingiausias metas traumatologams, per ilgus savo darbo metus galiu drąsiai teigti, jog visus metus traumų netrūksta, ypač mokyklinio amžiaus vaikams“,— yra pasakojusi apdovanota slaugytoja.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja Birutė Mikuckienė Regioninėje Telšių ligoninėje dirba nuo 1978-ųjų. Prieš tai šešerius metus dirbo Plungėje, o vėliau gavo paskyrimą į Telšius. Iš Kaunatavos kilusi medikė džiaugiasi puikiais darbo metais. „Nieko išskirtinio negalėčiau paminėti, tai yra kasdienis ir įprastas darbas. Džiaugiuosi, kad per tuos metus niekada neatsitiko jokių nelaimių, darbas vyko ypač sklandžiai. Labai smagu, kad galiu pabendrauti su pacientais, esame darnus ir draugiškas aštuonių moterų — bendrosios praktikos slaugytojų — kolektyvas. Kito tokio turbūt niekur nėra“,— šypsojosi ir už puikią bendrystę dėkojo kolegėms B.Mikuckienė.
E.Krasauskienė Regioninėje Telšių ligoninėje dirba 42 metus. Tai antrasis jos apdovanojimas. Medikė turi pirmąją bendrosios praktikos slaugytojos kategoriją, taip pat dar dirba ir Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.
Anksčiau slaugytoja dirbo LOR ir Reabilitacijos skyriuose. Medikė psichikos sveikatos slaugytoja dirba vienuoliktus metus. Tai įtemptas ir atsakingas darbas. „Ypač reikalinga atsakomybė. Pacientų būna visokių: ir nesukalbamų, ir agresyvių. Kartais juos atveža policijos pareigūnai. Nelengvas darbas, tačiau man jis patinka. Į darbą negalima eiti kaip į balių, jį reikia vertinti rimtai. Jei kas atsuktų laiką atgal ir pasiūlytų specialybę rinktis iš naujo, vis tik pasirinkčiau tą patį. Esu patenkinta tuo, ką dabar turiu, esu atradusi save, medikės darbas — mano pašaukimas“,— tikino E.Krasauskienė ir pasidžiaugė kolektyvu. Į Psichiatrijos skyrių slaugytoja tikino ateinanti kaip į savo namus, čia visada jaučiasi laukiama ir gerbiama kolegų.