Pirmasis šių metų kūdikis Telšiuose — plungiškis Arminas

Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pirmasis šių metų kūdikis gimė sausio 1-osios rytą, 6 valandą 35 minutės. Jo susilaukė plungiškiai Birutė ir Kęstutis Jurevičiai. Tą pačią dieną gimė dar trys mažyliai, kuriais džiaugiasi Telšių miesto ir rajono gyventojų šeimos.
Donata Kazlauskienė

Naujagimio Armino mama — tiesiog švytėjo. B.Jurevičienė pasakojo, kad tai jai antrasis gimdymas, ir jis buvo lengvesnis negu prieš 8,5 metų, kai gimė pirmoji jų atžala Rugilė. Mergaitė taip pat džiaugėsi savo broliu ir sakė negalinti sulaukti, kada pagaliau grįš namo. R.Jurevičiutė pažadėjo būti gera aukle savo mažajam broliukui Arminui.
Mažyliui į pasaulį ateiti padėjo gydytojas Antanas Gudauskas. „Nepaisant to, kad virkštelė naujagimiui buvo apsisukusi du kartus, gimdymas vyko sklandžiai, be komplikacijų, kūdikio būklė iš pradžių įvertinta labai gerai, o po to ir puikiai — 10 balų“,— sakė Regioninės Telšių ligoninės skyriaus vedėja Ona Blauzdžiūnienė.
Berniukas gimė 51 cm ūgio ir 3 kg 416 g svorio. Gimdymas ne tik buvo sklandus, bet ir greitas. Nuo pirmųjų sąrėmių iki to momento, kai pasaulį išvydo Arminas, praėjo vos 4,5 valandos. Gydytoja neonatologė Renė Gudauskienė patikino, kad naujagimis sveikas, specialiais aparatais patikrinta berniuko klausa ir rega. Iki išvykstant namo, mažylio laukė tik paskutinė kiek skausminga procedūra — pirmasis skiepas.
Jurevičiai pasakojo, kad į ligoninę atvyko jau sutikę Naujuosius — 2016-uosius metus. „Pasėdėjome prie šventinio stalo, pažiūrėjome fejerverkus ir išvykome į ligoninę“,— pasakojo mama Birutė. B.Jurevičienė gimdyti atvyko į Regioninę Telšių ligoninę ir džiaugiasi suteikta puikia priežiūra jai ir kūdikiui. „Iš pradžių planavau vykti gimdyti į Klaipėdą, tačiau vasarą teko pagulėti ligoninėje Telšiuose. Nuo tada ir nusprendžiau atvykti gimdyti čia. Patiko tai, kad čia ramu ir visos darbuojos dėmesingos“,— teigė Birutė.
Mažylio namuose jau laukia paruoštas kambarys, dar dažais kvepianti lovytė, kurią paveldėjo iš savo vyresniosios sesės. „Lovytė — sesės palikimas, tačiau ją restauravome, tėtis nudažė baltai. Norėjome, kad būtų kuo daugiau šviesios spalvos“,— atviravo pirmoji šių metų gimdyvė.
O.Blauzdžiūnienė ir neonatologė Renė Gudauskienė informavo, jog 2015 metais Regioninėje Telšių ligoninėje gimdė 344 moterys (30 mažiau nei 2014 metais), bet gimė 345 vaikai, nes sulaukta naujagimių dvynių poros. 2015-aisiais gimė 177 berniukai ir 168 mergaitės.
Pasak gydytojų, paskutinės praėjusių metų dienos ir pirmosios šiųmetės — ypač turtingos naujagimių. Šiemet jau pasaulį Regioninėje Telšių ligoninėje išvydo 6 mažyliai. „Akušerijos-ginekologijos skyriaus darbuotojai džiaugiasi naujagimiais. Nusimato tikrai derlingi ir vaisingi metai, toks buvo ir visas šventinis periodas“,— juokavo O.Blauzdžiūnienė.
Pirmojo šių metų naujagimio tėvelius iš Plungės pasveikino ir „Kalvotosios Žemaitijos“ redakcija.