Nesame saugūs net pėsčiųjų perėjoje

Pirmadienį apie 13 val. Telšiuose, Muziejaus gatvėje, ties 16-uoju namu, automobilis „Mercedes Benz“ „nuskynė“ kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“. Tik laimingo atsitiktinumo dėka liko gyvos ir sveikos pėsčiųjų perėja ėjusios dvi moksleivės.
Giedra Akavickienė

12-likos ir 11-likos metų sesutės tvarkingai ėjo pėsčiųjų perėja, kai staiga atlėkė automobilis.
59 metų vairuotojas Vaclovas Mažrimas, gyvenantis Rainių kaime, „Kalvotajai Žemaitijai“ aiškino pėsčiųjų perėjoje pamatęs mergaites, stabdęs automobilį, bet nespėjęs. Be to, buvo labai slidu.
Norėdamas apsaugoti vaikus perėjoje, vairuotojas pasuko vairą ir atsidūrė priešingoje eismo juostoje. Tuomet „Mercedes Benz“ tapo nebevaldomas ir užšokęs ant šaligatvio trenkėsi į kelio ženklą, kuris nulaužtas atsirėmė į elektros skydinės dėžę.
Belieka džiaugtis, kad šaligatviu niekas nėjo ir avarija pasibaigė palyginti laimingai.
Įvykio liudininkė susijaudinusi kalbėjo: „Stebuklas, kad vaikai išsigelbėjo, automobilis praskriejo visai greta“.
Mergaičių tėveliai dėkingi mokytojai Inai Gedvilienei, kuri įvykio vietoje vairuotoją paragino kviesti policiją ir užstojo vaikus, kuriuos po nelaimės apšaukė pažeidėjas, kad šie esą lakstantys per perėją.
Tiesa, vaikai labai išsigando. Be to, vieną mergaitę kliudė pro šalį skriedamas rainiškio „Mercedes Benz“. Nuo smūgio moksleivė parkrito ant kelių, laimė, išvengė sužalojimų.
Kaip pranešė Telšių policija, vairuotojui surašytas protokolas už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, nulėmusį turto, tai yra kelio ženklo, sugadinimą.
Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad Kelių eismo taisyklių pažeidimas, nulėmęs kelių, kelio ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą, užtraukia baudą vairuotojams nuo 28 iki 57 eurų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trijų iki šešių mėnesių.