Policijos komisariate lankytojų laukia originali studentų paroda

Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate veikia Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų darbų paroda „Nedaryk klaidos, saugok save ir kitus“. Tokia originalių meno kūrinių paroda tapo gražia tradicija ir džiugina bei stebina ne tik policijos pareigūnus, bet ir jų klientus.
Giedra Akavickienė

Netradicinėje erdvėje — Policijos komisariato koridoriuje  — Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto ketvirto kurso taikomosios skulptūros bei metalo meno ir juvelyrikos programų studentai meninius darbus eksponuoja jau trečius metus. Šiemet studentai savo išmonę ir fantaziją sutelkė į šio laikmečio policijos aktualijas — atšvaitų svarba, raginimai nevairuoti išgėrus, prisisegti saugos diržą.
Parodos atidaryme studentai Birutė Saulė, Benediktas Mikuckis, Raimonda Šiudeikytė, Karolis Kurklietis, Diana Gladkaja, Viktorija Zubavičiūtė ir Dovydas Abramavičius susirinkusiuosius supažindino su savo darbais, pateikė netikėtų policijos šūkių įgyvendinimo idėjų.
Ko gero, labiausiai akį traukia kūrinys „Nevairuok išgėręs“ — į akmenį įtaisytas automobilio vairas su išgertu buteliu. Taikomosios skulptūros studentė Raimonda Šiudeikytė sako: „Automobilyje turime įvairių aksesuarų pagal tai, ko reikia: gaivikliai, pakabukai ir pan. Reikia ir gėrimų, vandens, sulčių. Kiti vairuotojai renkasi kitką, bet čia į sąžinę neįlįsi, tai kiekvieno pasirinkimas. Vairuoti galima pabandyti ir dabar, tik kažin ar bus taip patogu?“
Taikomosios skulptūros studentė Birutė Saulė sukurtą gigantišką maždaug 2 metrų aukščio kūrinį pavadino „Būk matomas — turėk meškį“. „Šis kūrinys daugiafunkcinis, apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų kelyje, vėjo, lietaus ir gali būti puikiu aprangos akcentu“, — įsitikinusi autorė.
Metalo meno ir juvelyrikos studentas Dovydas Abramavičius pristatė savo kūrinį „Būk matomas“. „Būk matomas — tai būk šviesoje arba pats būk šviesa. Juk kiekvienas viduje turi šviesos. Tik kartais tai užmirštam. Ir jeigu sunku, tai pats sau būk šviesa, bus lengviau ir kitiems, juk kažkam mes visada esame pavyzdys“,— kalbėjo studentas.
„Girtus akinius“ sukūrusi metalo meno ir juvelyrikos studentė Viktorija Zubavičiūtė apie savo kūrinį sako: „Objektas skirtas žiūrėti ir susidaryti nuomonę. Akinių karkasas susideda iš 29 detalių, turi šešias keičiamas linzes, kurios padarytos iš vienkartinių taurių. Keičiamos dalys skatina žiūrovą sustoti arba siekia jam uždrausti neigiamas pasekmes turinčius veiksmus“.
Ši darbų paroda, kurios kuratorius — Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentas Mindaugas Šimkevičius, — tai kūrybinio projekto kursiniai darbai, kuriuos dėstytojai įvertins pažymiais.
Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų darbų parodą „Nedaryk klaidos, saugok save ir kitus“ visi norintys gali pamatyti Policijos komisariato antro aukšto koridoriuje.
Paroda bus eksponuojama iki 2015 m. vasario 1 d. Lankytojai laukiami darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.