Sutartyje — vienaip, tikrovėje — kitaip

Ne kartą aprašyta Savivaldybei priklausančios UAB „Telšių autobusų parkas“ nekilnojamojo turto pardavimo Luokės gatvėje istorija turi tęsinį. Kaip ir, reikia manyti, įtartiną.
Alvydas Ivoncius

Tyčia pritaikytos konkurso sąlygos?
Pardavusi remonto dirbtuves, angarą, kiemo aikšteles bei kitus statinius, UAB „Telšių autobusų parkas“ nusprendė ieškotis kitos vietos. Elgtasi keistokai. Pirma nuspręsta parduoti, o paskui žvalgytis, ar pavyks kur nors įsikurti. Tarsi Telšiuose būtų apstu tinkamų vietų. Ir štai viena tokia vieta, kaip sykis, ėmė ir atsirado. Telšių rajono savivaldybės tarybos nario, darbiečio Zenono Mockaus įmonė pasiūlė savo pastatą ir teritoriją Mažeikių gatvėje.
Žinoma, prieš tai „Telšių autobusų parkas“ surengė kito pastato ir teritorijos nuomos konkursą. Jo sąlygos buvo tokios, kad tiesiog Telšiuose negalėjo būti tinkamo pastato. Mat sąlygos labai priminė projektavimo užduotį architektams. Viskas, ko reikėtų, buvo smulkiai išvardinta. Kažkas turėjo pasistatyti tokį pastatą ir paskui nuspręsti nuomoti „Telšių autobusų parkui“. Visa tai įvyko 2013 metų vasarą. Du kartus paskelbtame konkurse neatsirado nė vieno dalyvio. O tuo pat metu (negi vien sutapimas?) Z.Mockaus įmonė įrenginėjo pastatą Mažeikių gatvėje. Tame pastate kažkada buvo laikomos cheminės trąšos. Ir štai trečią kartą „Telšių autobusų parkui“ paskelbus konkursą, jau turėjo ką pasiūlyti ir Z.Mockaus įmonė. Juk jos pastatas kaip tik atitiko „Telšių autobusų parko“ surengto konkurso sąlygas.

Persigalvojo dėl apžiūros duobės
Taigi pirmajame konkurse dalyviai galėjo pareikšti norą dalyvauti iki 2013 metų rugpjūčio 9 dienos. Šio konkurso sąlygų Techninės specifikacijos 2.3 punkte yra reikalavimas „Dvi autobusų remonto vietos su apžiūros duobe“.  Antro konkurso paraiškos buvo priimamos iki 2013 metų rugsėjo 20 dienos. Šio konkurso sąlygų Techninės specifikacijos 2.3 punkte yra reikalavimas „Autobusų remonto vietos su apžiūros duobėmis“. O štai trečiojo konkurso, kurio paraiškos buvo priimamos iki 2013 metų spalio 24 dienos, Techninėje specifikacijoje jau nebeliko kategoriško reikalavimo įrengti apžiūros duobės: „Autobusų remonto vietos turėtų būti su apžiūros duobėmis arba turi būti galimybė įrengti keltuvus“.

Daugiau skaitykite laikraštyje „Kalvotoji Žemaitija“ Nr.6