Vilkiko vairuotoją iš Lenkijos paklaidino navigacija

Antradienio vakarą Telšių D.Poškos-Medžiotojų-S.Stanevičiaus gatvių sankryžą net keturioms valandoms užgriozdino Lenkijos piliečio vairuojamas vilkikas su dviem priekabomis. Užsienietis papasakojo krovinį vežęs renovuojamam daugiabučiui, tačiau atsidūręs nežinia kur.
Giedra Akavickienė

Klaidžiojo gatvėmis
Rusiškai kalbantis vairuotojas paaiškino, kad jį suklaidino navigacija. Siauromis ir slidžiomis gatvėmis lenko vairuojamas vilkikas klaidžiojo tol, kol užgriozdino D.Poškos-Medžiotojų-S.Stanevičiaus gatvių sankryžą. Kažkas pasirūpino iškviesti policijos pareigūnus.
Kaip papasakojo atvykėlis iš Lenkijos, turėjo nuvežti statybines medžiagas į Telšiuose, Respublikos gatvėje, renovuojamą namą Nr.20, tačiau pasiklydo.
Atsidūręs minėtoje D.Poškos-Medžiotojų-S.Stanevičiaus gatvių sankryžoje,  nesėkmingai bandė apsukti gigantišką transporto priemonę.
Vilkiko priekis nuslydo į pakelės griovį. Dvi galingas priekabas tempęs vilkikas, sankryžoje įstrigo ilgam.
Atvykę Telšių policijos pareigūnai, bandė vairuotojui padėti, tačiau tas apsimetė nesuprantantis rusiškai, o lenkiškai kalbančių neatsirado.

Bandė išsisukti
Pareigūnams svečiui iš Lenkijos bandant paaiškinti, kad vilkikas trukdo eismui ir jį skubiai reikia patraukti nuo važiuojamosios kelio dalies,  būtina iškviesti techninės pagalbos tarnybą, tas buvo nekalbus. Lenkui nepatiko, kad už išlaisvinimo iš sniego ir ledo gniaužtų paslaugas teks mokėti.
Įtikinęs, kad pats išvairuos „fūrą“, vairuotojas sėdo prie vairo, o pareigūnai saugojo kelio ženklus, kad priekaba nekliudytų ir jų nesulaužytų.
Nenorėjęs išleisti pinigų už techninę pagalbą, lenkas apsimetė nesuprantantis rusiškai, tačiau jo gebėjimai susikalbėti atgijo tuomet, kai suprato, jog gali prisivirti košės.

Nusileido policijai
Ledai pajudėjo į eismo nelaimės vietą atvykus Telšių kelių policijos skyriaus viršininkui Dainiui Razminui.
Vairuotojui buvo draugiškai paaiškinta, kad sankryžą teks skubiai atlaisvinti, nesvarbu, jis to nori, ar ne. Jeigu priešinsis policijos nurodymui, teks laikinai paimti vairuotojo pažymėjimą. Išlaisvinus vilkiką su priekabomis be lenko sutikimo, transporto priemonė su kroviniu — šiltinimo medžiaga — būtų uždaryta į saugojimo aikštelę.
Vadinasi, bet kokiu atveju įmonei, kuriai priklauso vilkikas, nepavyktų išsisukti nuo sąskaitos už techninės pagalbos išlaisvinimo operaciją, be to, dar gresia papildomos išlaidos už saugojimo aikštelės paslaugas.
Tai išgirdęs užsienietis, staiga atgavo kalbos dovaną ir rado pinigų. Be ginčų sumokėjo už techninės pagalbos paslaugas.
Ištraukus vilkiką, vairuotojas įpareigotas atvykti į Kelių policijos skyrių, kur bus išnagrinėta administracinė byla bei paskirta nuobauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimą.