Redakciją pasiekė jaunos mamos laiškas su nuotraukomis, kuriame piktinamasi atsakingų asmenų aplaidumu, nesirūpinimu rajono mažylių saugumu ir atmestinu požiūriu. Apmaudu, kad VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančio Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centras apverktinai atrodo ne tik iš vidaus, bet, ko gero, pamirštama deramai sutvarkyti ir aplinką.
Monika Saulenė
Netoli — iki nelaimės
„Prie Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centro sunku prieiti pėsčiomis ir neįmanoma privažiuoti vežimėliu, neišvažiavus į važiuojamąją dalį, kadangi nuo šaligatvio nevalytas sniegas, stūkso didžiulės pusnys, o juk centro lankytojai — mamos su mažais vaikais…“— savaitės pradžioje rašyta laiške žurnalistams.
Nors didžioji gausa sniego telšiškius užklupo dar praėjusios savaitės viduryje, pirmadienį ten tebebuvo didžiulės sniego pusnys. Visi aplinkiniai šaligatviai tarsi krištolas blizgėte blizga, o štai prie vaikus aptarnaujančios įstaigos — pusnynuose dar tebemiegojo nykštukai. Patikrinę įsitikinome, kad, keliaujant Kalno gatve nuo ligoninės pusės, iš tiesų sudėtinga pasiekti raidos centrą, neišėjus į važiuojamąją dalį. O jei tuo metu staiga į iškvietimą lėktų greitosios pagalbos automobilis, važiuotų autobusas…
Nedelsiant apie situaciją pasiteirauta įstaigos vadovo Antano Gudausko. „Gatves ir šaligatvius valo Telšių miesto seniūnija. Privažiavimas iš kiemo pusės ir takas iki Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centro yra nuvalytas ir patogu privažiuoti su vežimėliu. Gaila, kad mamos įprato eiti tik vienu, artimiausiu keliu, važiuojamąja kelio dalimi ir šaligatviu, bet nesusipranta naudotis patogesniu, nuvalytu taku ir truputį ilgesniu keliu apeiti iš kiemo pusės. Automobiliu taip pat galima įvažiuoti į kiemą ir naudotis nuvalytu taku. Piliečiai turėtų susiprasti, kad visų takelių, esant tokioms sąlygoms, nenuvalysi, tačiau mes pasistengsime, kiek galime“,— žadėjo Telšių rajono PSPC vadovas.
Įpareigoja taisyklės
Kas turėtų pasirūpinti aplinkos tvarkymu, pasiteirauta atsakingo už viešosios tvarkos priežiūrą Telšių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialisto Artūro Stirbio. Jis informavo, kad dar 2011 metais Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino Telšių rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles. Jose rašoma, kad „Bendrojo naudojimo teritorijų (pėsčiųjų takų, kelių ir gatvių, stovėjimo aikštelių, autobusų stotelių, tiltų, viadukų, parkų, skverų, kapinių, krantinių, paplūdimių ir kt.) tvarkymą bei priežiūrą ir jų aprūpinimą būtinomis priemonėmis (informaciniais stendais, šiukšliadėžėmis, poilsio suolais, tualetais ir kt.) organizuoja ir koordinuoja Savivaldybės seniūnijos joms priskirtose teritorijose. […] Vykdant bendrojo naudojimo teritorijų priežiūrą ir tvarkymą, privaloma žiemos sezono metu laiku valyti (kaupti) sniegą, barstyti slydimą mažinančiomis medžiagomis“. A.Stirbys teisino seniūną Kazį Lečkauską esą nespėjama visko sutvarkyti, todėl ir buvo nenukastas sniegas prie Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centro.
Po to, kai kreipėmės į A.Gudauską, kitos dienos rytą šaligatvis prie vaikus aptarnaujančios įstaigos jau buvo nuvalytas. Tėveliams, atvedantiems vaikus, nebereikėjo žygiuoti gatve ar ieškoti kažkokio aplinkinio įėjimo. Kaip pavyko sužinoti, vis tik apsnigtą šaligatvį nuvalė ne Seniūnijos ar kitų įstaigų darbuotojai, tačiau Telšių rajono PSPC darbuotojas, grįžęs po atostogų.
Pažerta pažadų
Žurnalistus pasiekė informacija, kad 2017 m. planuojamas Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centro remontas. Dar šiemet turėtų būti pakeisti langai, o kitąmet atliktas ir viso pirmojo aukšto remontas. Bendrapartiečiams socialdemokratams tai esą pažadėjo pats Telšių rajono PSPC vadovas A.Gudauskas.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Laimos Simanauskienės paprašyta patvirtinti arba paneigti turimas žinias, kad žadama tvarkyti visą pirmąjį aukštą ir patalpas paskirti raidos centrui. „2015 m. pabaigoje buvo parengtas „VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios pagalbos pastato Gedimino g. 17/Kalno g. 21, Telšiuose, remontas“ investicinis projektas. Jis pateiktas Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) ir prašoma šį projektą įtraukti į Valstybės kapitalo investicijų programą bei skirti finansavimą. Kol kas nėra gautas patvirtinimas, kad projektas įtrauktas į SAM Valstybės kapitalo investicijų programą“,— kalbėjo L.Simanauskienė.
Skyriaus vedėja pabrėžė, kad tik gavus finansavimą 2016-2018 m., bus atliekamas paprastasis remontas už 112 tūkst. 67 eurų. „Planuojama atlikti pastato pirmojo ir antrojo aukštų patalpų grindų, sienų ir lubų paprastąjį remontą, pakeisti šalto ir karšto vandentiekio, buitinių nuotekų sistemas, sanitarinius prietaisus, atnaujinti šildymo sistemą ir įrengti katilinę, pakeisti langus bei vidaus ir išorės duris, apšiltinti stogą bei pakeisti stogo dangą, atlikti Greitosios medicinos pagalbos skyriui priklausančio garažo remonto darbus. Lėšų poreikis grindžiamas preliminariu statybos kainų skaičiavimu, kurį atliko Investicinio projekto rengėjai“,— informavo L.Simanauskienė. Deja, kol kas šviesos tunelio gale dar nesimato. Atkreipkite dėmesį, kad SAM investicinis projektas pateiktas tik pernai metų gale, o su vaikais apgailėtinomis sąlygomis dirbama jau bemaž 20 metų. Jei valdžia, Telšių rajono PSPC vadovas ar kiti atsakingi asmenys nesiims konkrečių veiksmų, tai, tikėtina, kad investicinis projektas ir liks toliau „kyboti“ ore.
Nuotraukoje: Praėjusį pirmadienį šaligatvis prie Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos centro buvo nenukastas ir skendo pusnyse.
