Telšiuose Arvydas Sabonis rajono valdžiai uždavė namų darbų

Žemaitijos sostinėje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, Seimo vicepirmininkas, „Telšiai — Lietuvos kultūros sostinė 2016“ sporto ambasadorius Vydas Gedvilas, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentas Remigijus Milašius.

Giedra Akavickienė

Tai buvo pirmasis Arvydo Sabonio vizitas Telšiuose. Apžiūrėjęs Telšių sporto bazes — areną ir centrinį miesto stadioną — krepšinio legenda  pažadėjo apsilankyti šiame mieste dar ne kartą.
Telšių rajono savivaldybės salėje susitikimo su Telšių rajono meru Petru Kuizinu bei Telšių rajono krepšinio bendruomene metu aptartos Žemaitijos krašto krepšinio vystymo galimybės. Pasak susitikimo iniciatoriaus V.Gedvilo, siekiama, kad Telšiai taptų Žemaitijos krepšinio sostine.
„Šiandien Telšiai turi stiprią krepšinio komandą, kuri žaidžia Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), bet neturi salės, kuri atitiktų NKL reikalavimus. Todėl kyla pavojus, kad nuo šio rudens Telšių „Telšiai“ toliau lygoje žaisti negalės. Negalint toliau tęsti kovos NKL, nebeliks ir pačios komandos, tuo pačiu ir pavyzdžio, motyvacijos jaunimui“, — tvirtino Seimo vicepirmininkas, „Telšiai — Lietuvos kultūros sostinė 2016“ sporto ambasadorius V.Gedvilas.
Todėl, pasak V.Gedvilo, svarbu, kad Telšių rajono vadovai įsipareigotų iki kitų metų visiškai įrengti naująją Telšių krepšinio areną ir pritaikyti ją rungtynėms. Savo ruožtu LKF pažadėjo pakalbėti su NKL, kad šie Telšių „Telšiams“ leistų dar vieną sezoną žaisti lygoje.
LKF prezidentas A.Sabonis konstatavo, jog rajono vadovai turi pasirūpinti, kad Telšiuose atsirastų krepšinio salė, o LKF savo ruožtu pasirūpins, kad Telšių komanda galėtų toliau tęsti kovą NKL. „Ir valio krepšiniui!“ — optimistiškai kalbą baigė krepšinio legenda.
Į Telšių rajono savivaldybės tarybos narės Alfredos Tamoševičienės klausimą, ar bus steigiama atskira krepšinio mokykla, meras P.Kuizinas atsakė, jog šiandien sudėtinga svarstyti šį klausimą. Tai tėra idėja, kurią dar reikia gerai apsvarstyti su Švietimo ir mokslo ministerija, rajono sporto bendruomene.
Susitikimo metu nuskambėjus liūdnai gaidelei, kad nei šių metų Savivaldybės biudžete, nei kitais metais gali neatsirasti lėšų sporto salei įrengti, sulaukta iniciatyvų. Savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė pasiūlė bandyti rajono bendruomenės pastangomis surinkti pinigų salei, kuri pasitarnautų ne tik krepšiniui, įrengti.
„Jeigu 20 tūkst. telšiškių paremtų po 34 eurus — iš tų lėšų įrengtume salę. Šiandien taip statomas paminklas Durbės mūšiui atminti, galime šią praktiką pritaikyti ir tvarkant krepšinio areną“, — idėją iškėlė J.Rupeikienė.
Telšių rajono meras P.Kuizinas kalbėjo, jog, ko gero, realiausias variantas būtų salę tvarkyti kartu su privatininku. „Gerai žinome, kokia šiandien Savivaldybės finansinė situacija. Tad, manau, kad vieša privati partnerystė būtų pats tinkamiausias modelis“, — teigė meras.

Nuotraukoje: Susitikime svarstyta galimybė Žemaitijos sostinėje įrengti labai reikalingą krepšinio salę.