Vairuotojo pažymėjimą bandė išsipirkti už 200 eurų

Nepaisant viešinamų atvejų, kai vairuotojai nesėkmingai bando papirkti pareigūnus, tokių atvejų nemažėja. Neseniai Telšių rajone bandymas išvengti atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą baigėsi baudžiamąja byla.

Giedra Akavickienė

Pinigų pasiūlymas dėl mažesnės administracinės baudos pareigūnams pateiktas kelio Šiauliai-Palanga 73-ajame kilometre.
Pareigūnai sustabdė greitį viršijusį 52 metų vairuotoją iš Kuršėnų. Kaip nustatyta, automobilis „Renault Laguna“ skriejo 131 km/val. greičiu, nors tame kelio ruože leistinas važiavimo greitis tėra 70 km/val.
Siekdamas išvengti nuo 289 iki 434 eurų piniginės baudos ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimo nuo vieno iki šešių mėnesių, į tarnybinio policijos automobilio durelių dėklą pažeidėjas įdėjo keturias kupiūras po 50 eurų — iš viso 200 eurų.
Valstybės tarnautojus papirkti bandžiusio vyro atžvilgiu pradėta administracinė teisena už Kelių eismo taisyklių pažeidimą ir ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.
Pareigūnai įspėja, kad bet koks bandymas papirkti valstybės tarnautojus, siūlant jiems pinigus, paslaugas ar kitokius daiktus, užtraukia baudžiamąją atsakomybę.
Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Lietuvos policijos nuotr.