Juokas pro ašaras: traukinio mašinistas pamiršo sustoti

Arti pusės šimto žmonių su rankinėmis ir lagaminais liko it musę kandę, kai pro juos praūžė greitasis keleivinis traukinys Vilnius–Klaipėda. Sąmyšis kilo ir paties traukinio vagonuose, juk dalis keleivių norėjo išlipti būtent Telšiuose.

Giedra Akavickienė

Dar negirdėta kuriozinė situacija nutiko, kaip manoma, dėl mašinisto kaltės. Vienas Dievas težino, kuo jis tuo metu buvo užsiėmęs ir apie ką svajojo prašvilpiant pro Telšių geležinkelio stotį.
Lapkričio 20 d. lygiai 12.51 val. greitasis traukinys turėjo sustoti Telšių geležinkelio stotyje vienus keleivius išlaipinti, kitus priimti. Maždaug po valandos telšiškiai, kurių didžioji dalis — studentai, traukiniu būtų pasiekę uostamiestį. Antros klasės bilietas iš Telšių į Klaipėdą jiems atsiėjo 5,79 euro.
Belaukiant su bilietais rankose nurūkus traukiniui, keleiviai patraukė prie kasos aiškintis, kas čia dedasi. Kasos darbuotoja neturėjo paaiškinimo, tik pasiūlė grąžinti pinigus už bilietus.
Tiesa, geležinkelio stoties administratorė žmonėms siūlė laukti Plungėje užsakyto autobuso, kuris būtų nuvežęs numatytu maršrutu. Tačiau neatsirado norinčiųjų papildomai gaišti brangų laiką. Visi keleiviai atsiėmė pinigus ir be pykčio dingo iš geležinkelio stoties ieškoti kitų būdų, kaip nusigauti į Klaipėdą.
Kasininkė pasidžiaugė supratingais žmonėmis: „Suprato, kad aš niekuo dėta, nė vienas neišreiškė pykčio“.
Tarp jaunų žmonių buvo ir tokių, kurie vyko pas brangius žmones, jiems ypač suspaudė širdį. Viena mergina, rankose laikiusi rožių puokštę, iš netikėtumo apsiverkė.
AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovė spaudai Inga Čiuberkytė paaiškino, jog nesusipratimas nutiko dėl žmogiškosios klaidos — mašinistas apsiriko ir nesustabdė traukinio. Atstovės teigimu, Plungėje išlipo 25 keleiviai, važiavę į Telšius. Penki jų grįžo pasiūlytu autobusu, kiti atsiėmė pinigus už traukinio bilietus ir patys ieškojo būdų, kaip pasiekti Telšius.