„Misija Sibiras’16“ didysis pristatymas Telšiuose

2016 metais Sibire lankėsi jau 15-toji „Misija Sibiras“ ekspedicija ir ji buvo išties ypatinga! Ekspedicijos komanda vyko į už poliarinio rato esančią Igarką. Tai viena tolimiausių bei šiauriausių ekspedicijų per visus vienuolika projekto gyvavimo metų.  
Pasiekusi Igarką, komanda joje praleido daugiausia savo laiko. To  priežastis — kapinių, kurios buvo tvarkomos, bendras plotas, siekiantis  per 1 ha. Tai didžiausios lietuvių kapinės buvusios SSRS teritorijoje.
Ekspedicijos metu sutvarkyta kapinių aplinka — teko pjauti krūmynus, išvilkti išvirtusius bei apgenėti išsikerojusius medžius. Sutvarkius aplinką, laukė dar atsakingesnė užduotis — darbas su kryžiais. Ne tik buvo atstatyti senieji kryžiai, bet taip pat kapinėse iškilo ir 9 lietuviškos kryždirbystės tradicijomis papuošti kryžiai. Medieną jiems plukdyta per 1700 kilometrų iš Rusijos pietuose esančio Krasnojarsko miesto. Per šias dienas nuveikta ir patirta labai daug, viso to aprašyti neįmanoma. Bet projekto dalyviai visa tai gali Jums papasakoti!  
Kviečiame Jus į „Misija Sibiras’16“ didįjį pristatymą Telšiuose, kuris vyks Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 18, Telšiuose) sausio 27 dieną, 17 valandą.