Stadionų remontai. Nuolat kyla abejonės

Ne kartą rašėme apie Žemaitės gimnazijos stadiono remontą. Tačiau Savivaldybė remontavo ne vien jį, o ir „Džiugo“ gimnazijos bei „Kranto“ progimnazijos stadionus.

Alvydas Ivoncius

Lyginti Žemaitės ir „Džiugo“ gimnazijų stadionų remontus bendros kainos aspektu netikslinga: kitokie projektai, nevienodos darbų apimtys.„Džiugo“ gimnazijos stadionas įrengtas moderniau: visas aptvertas, paklota futbolo aikštės dirbtinė danga, pastatytos tribūnėlės žiūrovams ir panašiai.
Tiesa, šiame stadione rajono vadovai bei Statybos ir urbanistikos skyriaus specialistai galėtų įsitikinti, kaip sujungiami tvorų paneliai: prie stulpų, o ne kur pakliuvo, kaip padaryta Žemaitės gimnazijos stadione.
Skirtingai nei „Džiugo“ gimnazijos, „Kranto“ progimnazijos stadiono remontas kelia nemažai abejonių.
Žemaitės gimnazijos ir „Kranto“ progimnazijos stadionų remontas kainavo panašiai. Tačiau panašu, kad už tą pačią sumą Žemaitės gimnazijos stadione padaryta geriau nei „Kranto“.
Žemaitės gimnazijos futbolo aikštę lanku juosia tvora-futbolo kamuolio gaudyklė, sumontuota iš plastiku dengtų panelių. Tuo tarpu „Kranto“ gimnazijos futbolo aikštėje kamuolio gaudyklės pastatytos tik aikštės galuose. O pakabintas tinklas yra gana paprastas: regztos plastikinių virvelių.
Žemaitės gimnazijos krepšinio aikštelė aptverta, o „Kranto“ — ne. „Kranto“ progimnazijos stadiono kamuolio gaudyklės tinklas apačioje jau atkeręs, beje, pakabintas labai paprastai, todėl nesunkiai atplėšiamas nuo stulpų. Futbolo aikštės veja kažin ar geresnė nei Žemaitės gimnazijos stadiono. Tiesa, suoleliai išvaizdesni, o čia, kaip sakoma, skonio reikalas.
Abu stadionai — panašaus dydžio. Ir kainavo jų remontas panašiai: Žemaitės gimnazijos — 144 tūkst. 637 eurus, „Kranto“ progimnazijos — 149 tūkst. 798 eurus. Stadionams remontuoti po 150 tūkst. eurų skyrė Švietimo ministerija. Kaip matote, Savivaldybės administracija viešojo pirkimo būdu ne ką sutaupė. Tačiau taip nutinka dažnai.
Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius, pasiūlęs apsilankyti „Kranto“ progimnazijos stadione, mano, kad šiuo remontu reikės pasidomėti išsamiau. „Viskas čia labai kuklu, o kaina nemaža. Be to, Žemaitės gimnazijos stadiono remontas parodė, kad negalima pasitikėti Savivaldybės administracija. Reikės labiau pasidomėti ir „Kranto“ progimnazijos stadiono remontu, — sakė A.Bacevičius.
Deja, daugumą Savivaldybės tarybos narių menkai domina, kaip atliekami statybos darbai, laimimi viešųjų pirkimų konkursai. Taryboje šiais klausimais nė karto net informacija nebuvo pateikta. Apskritai Tarybos nariai nė nereikalauja, kad dažniau dėl savo veiklos atsiskaitytų Savivaldybės administracijos vadovai. Panašu, jog Taryba nenori ar neįstengia kontroliuoti Savivaldybės administracijos, dėl kurios veiklos neretai kyla nemažai abejonių.

Nuotraukoje: „Kranto“ progimnazijos stadiono futbolo aikštės kamuolio gaudyklės tinklas jau atkero, pradėjo plyšinėti.