VDA Telšių fakultete — mokslo metų pradžios šventė

Sumažėję, bet nepraradę optimizmo ir tikėjimo. Spaliui atveriant laiko duris, mokslo metus pradeda Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto bendruomenė.

Lina Dijokienė

Mažėja studentų
Kaip ir dera, VDA Telšių fakulteto mokslo metų pradžios šventė surengta VDA Telšių galerijoje. Po tradicinio himno „Gaudeamus igitur“, VDA Telšių fakulteto naujų mokslo metų atidarymo šventę pradeda fakulteto dekanas Ramūnas Banys.
Pasak fakulteto vadovo, šiemet švietimo reformos naujovės palietė ir Telšių fakultetą bei turėjo įtakos mažam stojančiųjų skaičiui. „Esame įsitikinę, kad dabartiniai mūsų rezultatai — laikini nesklandumai“,— optimistinės gaidos nepametė R.Banys, su naujų mokslo metų pradžia sveikindamas tiek šešiolika pirmakursių, tiek kitus studentus, tiek fakultete dirbančius dėstytojus ir linkėdamas nusiteikti rimtiems darbams. Dekanas užsiminė, kad studijų darbas rimtas. Anot jo, kasmet vyks rotacija, tad studentai gali ir netekti, ir gauti valstybės finansuojamą vietą.

Kūryba — dvasinis komfortas
Nors gerokai sumažėjo stojančiųjų skaičius, tačiau dekanas pasidžiaugė tuo, kad fakulteto absolventams puikiai sekasi, diplomantų darbai gerai įvertinti. „Smagu, kad studentai kabinasi į gyvenimą ir daro karjerą. Apskritai, jei rimtai žiūrime į studijas, į darbą, tuomet turime gerus rezultatus“,— sakė R.Banys.
Susirinkusiuosius studentus pasveikino katedrų vedėjai, linkėjo gero nusiteikimo darbui, rimtų studijų. „Mes susikoncentravę į kūrybinį procesą. Kūrybinis pasaulis žymiai įdomesnis. Tai dvasinis komfortas“,— sakė Alvydas Mikuta. Jo kolega Osvaldas Neniškis pasidžiaugė, jog skulptūros programa įvertinta puikiai.

Pažadėjo premiją
Mokslo metų atidarymo šventėje netrūko siurprizų. Štai dėstytoja Remigija Vaitkutė pakvietė ne tik vaikytis madų, tendencijų, bet ir atsigręžti į tradicijas bei paskelbė, jog skiria 50 eurų premiją už geriausią semestro akademinį piešinį.
Vėliau dekanas R.Banys šešiolikai pirmakursių įteikė po fakulteto ženkliuką ir pieštuką — kaip pagrindinį darbo įrankį.
Po pirmakursių pasveikinimo, visi pakviečiami į kitą galerijos salę. Čia gausiai susirinkusiems šventės dalyviams Žydrūnė Kriūkaitė Juciuvienė ir Aprangos dizaino specializacijos studentės pristatė keturias kūrybines kolekcijas.