Viršininko pavaduotojas savo pareigos Ginti. Saugoti. Padėti. nepamiršta ir po darbo valandų

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojui Vaclovui Akavickiui baigus tarnybą, laisvu nuo darbo metu, vėl teko ištiesti pagalbos ranką ir užtikrinti viešąją tvarką. Jo iniciatyvos ir pareigos tarnauti valstybei bei jos žmonėms dėka, tą vakarą sulaikytas įtariamasis bei grąžintas pamestas telefonas.

Aušra Blaževičienė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė

„Policijos pareigūnas — tai ne tik profesija, tai — gyvenimo būdas“,— įsitikinęs viršininko pavaduotojas V.Akavickis, kuris savo teiginį realiais darbais ketvirtadienio vakarą pateisino dukart. Pirmasis incidentas jam įvyko Telšių miesto centre, Kęstučio g., kai pastebėjo šaligatviu ėjusį ir staiga pargriuvusį jaunuolį. „Vaikinui suklupus, pastebėjau, kaip jam iš kišenės iškrito mobilusis telefonas. Susirūpinęs sutrenkta koja, jaunuolis nukulniavo tolyn, o telefonas liko gulėti“,— prisimena pareigūnas. Jausdamas pareigą grąžinti pamestą daiktą, jis čiupo telefoną ir nuskubėjo paskui jaunuolį. Nors jis jau buvo spėjęs įeiti į daugiabučio laiptinę, vis tik, įveikus laiptinės durų kodą, telefonas laimingai grįžo pas savininką.
Tolesni vakaro įvykiai V.Akavickiui klostėsi dar įdomiau. Apie 21.25 val., jam automobiliu važiuojant Luokės g., staiga pastebėjo, kaip iš juodo „Audi“ automobilio iššoko vaikinas ir pradėjo smūgiuoti gatve ėjusiam jaunuoliui į galvą, o šiam parkritus, spardė jį kojomis. „Tą akimirką supratau, kad mušamam jaunuoliui būtina skubi pagalba, todėl sustojau šalikelėje ir nuskubėjau į muštynių vietą“,— pasakojo viršininko pavaduotojas. Suskubęs sulaikyti įtariamąjį ir surinkęs policijos budėtojų telefono numerį, jis nė nenumanė, kad už akimirkos teks išbandyti turimus fizinio pasirengimo įgūdžius. Mušeika, pasinaudojęs palankia situacija, išsivadavo iš neuniformuoto pareigūno gniaužtų ir leidosi bėgti. Paskui jį — ir policijos pareigūnas. Po maždaug pusę kilometro atkarpos gaudynių, pareigūnui jaunuolį pavyko sulaikyti ir perduoti mieste patruliavusiems kolegoms. Dėl įvykio, už viešosios tvarkos pažeidimą, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

2 Komentarai

  1. Pagarba tokiems pareigūnams, sėkmės Jums Jūsų sunkiame, pavojingame darbe. Daugiau tokių pareigūnų.

Komentarai nepriimami.