Pirmąją Naujųjų metų dieną — du naujagimiai

Mažaisiais Telšių rajono gyventojais džiaugiasi ne tik jų šeimos — mamos Sonatos Borisienės rankose saldžiai miega dukra Adrija, bet ir Regioninės Telšių ligoninės medikai bei pirmųjų šių metų kūdikių aplankyti užsukęs Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas.

Dvi telšiškių šeimos nuo šiol sausio pirmąją minės savo atžalų gimtadienius. Naujieji — 2018-ieji — metai Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje prasidėjo itin sėkmingai — savo pirmuoju riksmu tėvelius ir medikus pasveikino net du kūdikiai: berniukas ir mergaitė.
Lina Dijokienė

Viltinga pradžia
Abu pirmieji šių metų kūdikiai — savo šeimose ilgai laukti ir planuoti vaikai — pradėjo 2018 m. Regioninėje Telšių ligoninėje gimusiųjų sąrašą. Smagu, kad abu mažyliai gimė būtent Telšių gyventojų šeimose. „Labai graži metų pradžia“, — džiaugėsi šiuo metu atostogaujančią ilgametę skyriaus neonatologę Renę Gudauskienę pavaduojanti Vaikų ligų skyriaus vedėja Alina Storpirštienė.

Berniukas skubėjo gimti
Vos 50 minučių nuo pusiaunakčio, kai visai neseniai buvo nurimę Žemaitijos sostinės dangų skrodžiusių naujamečių fejerverkų aidai, telšiškių Dovilės ir Kęsto Pilipavičių šeimoje gimė sūnus. Mažylio, gimusio 3426 gramų svorio bei 53 cm ūgio, sveikata įvertinta puikiai. Laiminga mama pasakojo, jog pirmasis šių metų Telšių rajono kūdikis į pasaulį ėmė belstis kiek anksčiau, nei buvo planuota. „Naujuosius metus planavome sutikti su draugais, jau buvome pas juos ir išvykę. Gimdymo data buvo numatyta sausio 10 d. Tačiau, kai Naujųjų išvakarėse, apie pusę aštuonių vakaro, pasijutau keistokai, supratau, kad tiek neišlauksim. Kartu su vyru atvykome į ligoninę. Na, ir beveik kartu su fejerverkais sulaukėm savo zuikučio“,— šypsojosi Dovilė Pilipavičienė. Kol kas pora dar nėra galutinai apsisprendusi dėl mažylio vardo. Vis tik, kaip sakė vis besišypsanti ir rūpestingo žvilgsnio nuo naujagimio neatitraukianti mama, linkstama mažylį pavadinti Gusto vardu.

Laukia malonūs rūpesčiai
Vos antrąją dieną po gimdymo puikiai atrodanti moteris džiaugėsi, kad ne tik gimdymas buvo sklandus, medikų komanda dirbo darniai, bet ir pirmoji naktis su sūnumi ligoninėje praėjo ramiai. Anot jos, dabar reikia atgaivinti naujagimio priežiūros įgūdžius, o jie gerokai prisimiršę. Mat mažojo brolio namuose laukia vienuolikametis poros sūnus Airimas. Nevarėnuose anglų kalbos mokytoja dirbanti D. Pilipavičienė tikino kol kas nežinanti, kiek laiko užsibus namuose su mažuoju sūneliu. „Dar tik pirmos dienos. Jaučiuosi gerai, bet nežinia, kaip bus vėliau, kaip augs mažylis, kaip viskas susiklostys. Yra minčių grįžti į darbą po metų, bet kol kas nieko tikra“, — švelniai glausdama prie krūtinės pirmąjį šių metų Telšių rajono kūdikį kalbėjo jo mama, neslėpdama savo šiltų ir gražių jausmų.

Medikėms — padėkos žodžiai
Pačiais geriausiais žodžiais apie Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus personalą atsiliepė taip pat antrosios atžalos pirmąją 2018 metų dieną susilaukę telšiškiai Sonata ir Modestas Borisai. Jiems gimė 3418 gramų svorio ir 53 cm ūgio dukra. Mergaitę telšiškių šeima pavadins Adrijos vardu. Namuose, kur jau viskas suruošta, pasitikti mažąją su besidžiaugiančia mama nekantrauja devynmetis Dominykas. Kitaip nei mažasis Gustas Pilipavičius, Adrija Borisaitė į šį pasaulį neskubėjo. „Pagal medikų paskaičiavimus, mergaitė turėjo gimti dar gruodžio 28 d., tačiau, matyt, nusprendė sulaukti Naujųjų metų — gimė sausio 1 d.“, — juokiasi abu laimingi tėvai — ir tėtis Modestas, ir mama Sonata. Į ligoninę atvykę pusę septynių ryto, mažosios atžalos šeima susilaukė viena minutė po penktos valandos vakaro. Telšiškė neslepia, jog po pirmojo sūnaus gimimo, kai prireikė cezario pjūvio operacijos, buvę kiek neramu, tačiau viskas praėjo labai gerai — ir personalas buvo labai atidus ir dėmesingas, ir dukra gimė sveika ir graži. „Taip, kaip norėjome, kaip planavome“, — šypsojosi laimingas tėtis.

Pernai — 315 naujagimių
Tiek pirmojo metų kūdikio — berniuko, tiek antrojo — mergaitės gimime dalyvavo ir jų tėčiai. Pasak Telšių medikų, žemaičiai vyrai labai dažnai palaiko savo vaikų mamas ir kiek galėdami gelbsti savo žmonoms per gimdymą, supratingai joms talkina.
Sausio antrąją laimingas mamas ir pirmuosius šių metų kūdikius Telšių ligoninėje aplankė ir rajono vadovas — meras Petras Kuzinas.
Per praėjusius 2017 metus Regioninėje Telšių ligoninėje gimė 315 naujagimių.