Aplinkosaugininkai kratosi gyventojų įtarimų

Eigirdžių gyventojo paviešintą telefoninį pokalbį aplinkos apsaugos pareigūnai neigia, pareikšdami: „Pagal pateiktą pokalbio išklotinę, pokalbis su galimu pažeidėju, neatitinka realaus bendravimo“.

Nors gyventojų pilietiškumo ir visuomeninio požiūrio į bendras problemas vis dar pasigendama, tačiau kaskart vis drąsiau piliečiai įvairiomis formomis kalba apie tai, kas jiems kelia nerimą, kas piktina. Dažnai tokių pasisakymų apstu socialiniuose tinkluose — ten pasirodo nemažai kritikos įvairių valdiškų institucijų pareigūnams.

Lina Dijokienė

Paviešino pokalbį
Suklusti ir pasidomėti gyventojų iškelta problema privertė prieš kurį laiką socialiniame tinkle platinta žinutė apie galimai nekorektišką aplinkos apsaugos specialistų darbą. Ji buvo iliustruota galimai buvusiu telefono pokalbiu, kuriame neprisistatęs aplinkosaugininkas (pareiškęs, jog skambina iš Aplinkos apsaugos departamento) vieną eigirdiškį apkaltino neva suarus žemę arti upelio, nesilaikant apsaugos zonos ribų. Dar gyventojui pasiūloma atvykti ir susimokėti 75 eurų baudą arba, jei su kuo nors nesutinka, pasiūloma kreiptis į teismą…

Kelia klausimus
Prie tokios pokalbio „išklotinės“ socialiniame tinkle, kaip galima spėti iš paskyros, Eigirdžių gyventojas parašė ir emocionalų laišką: „Skambutis iš aplinkos apsaugos vienam iš bendruomenės gyventojų (tokių skambučių Eigirdžių miestelio gyventojams, Eigirdžių bendruomenės žiniomis, būta daugiau kaip 20). XXI amžius! Skambutis iš valstybės institucijos! Na, tiesa, tokių skambučių ir pasakymų Lietuvos nepriklausomybės pradžioj būdavo… Tai gal liko iš tų laikų??? Kuo baigėsi istorija? Kai kurios istorijos baigėsi tuo, kad nuvažiavo, susimokėjo ir nesuprato už ką. Kai kurie pasielgė taip, kaip turi pasielgti tikri piliečiai: paprašė pateikti įrodymus, parašyti raštiškai pažeidimus. Noras aplinkosaugininkams pabaigti „dielą“ neišdegė. Bet buvo vienas atvejis, kuris vertas aprašymo. Į „pažeidimo“ vietą buvo atvykęs inspektorius (pagal telefoninį skambutį, kur sakė, kad suarta pakrantės apsaugos zonoje žemė). Nuvykus buvo nustatyta, kad nearta. Dar daugiau — aplinkosaugos inspektorius puolė aiškinti, kad buvo aptverta piemeniu!!! (tikrinta vasario mėnesį)… Ir tik paaiškinus apie savo teises ir aplinkosaugininko pareigas, „reindžeris“ nurimo.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 30 (10042)