Srutų upeliai — į Mastį

Užfiksuota, kaip Masčio ežeran plūdo srutų upeliai.

Vieni valo, kiti srutas leidžia! Tokia žinia apie teršiamą Mastį netruko pasklisti po viešąją socialinę erdvę.

Lina Dijokienė

Laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ duomenimis, aplinkosaugininkams iš Telšių rajono agentūros buvo pranešta apie srutų upelius, tekančius į neseniai išvalytą ir išgražintą Žemaitijos sostinės papuošalą — Masčio ežerą.
Nerimą kelianti informacija paplito žaibiškai, kai viena moteris „Facebook“ paskyroje pasidalijo tokia informacija: „Štai kas teka į Masčio ežerą (kitoje Masčio ežero pusėje). Negalėjome patikėti nei savo akimis, nei uosle — srutų upelis dar nespėtu paslėpti vamzdžiu teka tiesiai į ežerą. Vieni valo — kiti srutas leidžia… Aplinkosaugininkai, kur jūs aūūū“. Prie šios žinutės pilietiška Telšių rajono gyventoja pridėjo ir nuotraukų.
Susisiekus su žinutės autore, ji patvirtino, jog pirmiausia apie šį įvykį ji pranešė aplinkosaugininkams. Ji neslėpė, jog gerokai nustebino pirmoji pareigūnų replika: „Tai ten turbūt lietaus kanalizacija…“

Pasak pašnekovės, jeigu aplinkosaugininkai pateiktų tokį oficialų atsakymą, ji būtų tiesiog šokiruota. „Nuo kada lietaus kanalizacija dvokia taip, kad net nosį riečia?“,— retoriškai klausė ji.
Laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“ apie šiuos nuogąstavimus pasidalijo su aplinkosaugininkų atstovais. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Administravimo ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Konderauskas šįkart buvo itin lakoniškas. „ŠRAAD Telšių rajono agentūrai šis atvejis yra žinomas. Yra pradėtas tyrimas. Apžiūrėjus vietovę, buvo nustatyta, kad teritorijoje, nesilaikant reikalavimų, laistytos srutos. Atsakingam asmeniui išsiųstas kvietimas atvykti į agentūrą. Jam bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas ir teiktas privalomas nurodymas nedelsiant sutvarkyti teritoriją“,— informavo vyriausiasis specialistas.

3 Komentarai

  1. Tai,kad mūsų išlaikomiems „specialistams”tik panas kirkinti tinka darbo metu,kas gamtoje kas Plng.g.garaže 😀

  2. Jau 30 metų Biliūno, Rožių, Šatrijos, Janonio g. nuo ligoninės nuotakos neišaiškintos. Kažką, patvarkė, kažką užkišo. Bendras rezultatas-š. bėga ir toliau. Gamtininkai tipo nieko nežino?

Komentarai nepriimami.