Autobusų vairuotojams vargti nereikės

Masčio mikrorajono galinėje autobusų stotelėje sustojusių transporto priemonių vairuotojai, pasak vietos gyventojų, dažnai skuba savo gamtinių reikalų atlikti už kitapus gatvės stovinčių šiukšlinių bei jas juosiančių krūmų.

Prispausti gamtinių reikalų, miesto autobusų vairuotojai, kuriems galinėje autobusų sustojimų aikštelėje Masčio g. kartais tenka palūkuriuoti ir po kelias ar keliolika minučių, skuba už čia pat sustatytų buitinių atliekų ir perdirbti tinkamų atliekų surinkti skirtų konteinerių.

Lina Dijokienė

Vairuotojai lenda į krūmus
„Atsibodo tuos reikalus stebėti. Vasarą jau ir krūmai sutankėjo, sužaliavo, o pavasarį, kai dar buvo plika, tai — žiūrėk — vienas vairuotojas atlieka gamtinius reikalus, tai kitas užlindęs tupi. Juk mums, daugiabučio namo priešais tą atliekų konteinerių aikštelę gyventojams, visas tas vaizdas — prieš akis. Malonumas, pasakysiu, menkas. O juk ir vaikai mato. Dabar, kai šitaip karšta, dar ir dvokas ne tik iš konteinerių eina, bet ir už krūmų nelegalaus autobusų vairuotojų „tualeto“,— pasakojo telšiškė Laima, kuri kartu su būreliu kitų moteriškių lūkuriavo miesto autobuso. Anot moters, kartais net nėra kur akių kišti, kai tenka pro šalį praeiti, o už krūmų lenda vyriškis, besisagstydamas kelnes. Pašnekovės žodžius patvirtino ir kitos moterys. Jos sakė ne kartą mačiusios, kaip iš stotelėje sustojusių autobusų išlipę vairuotojai spūdina į krūmus už konteinerių… Miestelėnės per daug nepyko ant vairuotojų. Sakė, juk jie nekalti, ką daryti, kai reikalas prispiria, juk nesustos vidury gatvės su pilnu keleivių autobusu ir nelėks į autobusų stotį… Vis dėlto moteriškės niekaip negalėjo atsistebėti tuo, kad šiuolaikiniame pasaulyje normalios įstaigos darbuotojai gamtiniams reikalams atlikti turi į krūmus lįsti… Juolab, kad prieš kurį laiką, kaip sakė telšiškės, čia jau stovėjusi tam reikalui atvežta mėlynai balta būdelė. „Niekaip nesuprantu, kodėl jos neliko? Negi autobusų parko vadovai nusprendė geriau vairuotojams sauskelnes pirkti?“,— juokėsi pašnekovės.

Vadovai greit rado bendrą kalbą
Pakalbinus UAB „Telšių autobusų parkas“ direktorių Saulių Bucevičių bei Telšių miesto seniūnijos seniūną Kazį Lečkauską, pasirodė, jog problema visai nesudėtinga ir būsianti tuoj išspręsta.
Seniūnas prisipažino dėl tos problemos net sulaukęs telšiškės Laimos telefoninio skambučio. Seniūnas pasakojo, jog kartą toje vietoje jau buvo pastatę vadinamąjį biotualetą. Tačiau kilo problemų. „Pastačiau tualetą dar kitam direktoriui būnant. Didžiulė netvarka. Didelis masyvas garažų. Vyrai, pagėrę vakarais, šiaip asocialūs asmenys,— tai ten buvo visa ko. Sakau, vyrai, vedam tvarką, tegu vairuotojai turi savo raktą, užsirakina, atsirakina. Galų gale, kuo ten baigės, net nežinau. Buvo nuspręsta, kad nebereikia to tualeto ir mes panaikinom“,— vaizdžiai situaciją nupasakojo miesto seniūnas. Anot jo, galima daryti, tačiau tualetas bus užrakintas, nes negali jo daugiau kaip kartą per savaitę valyti, nes tai brangus dalykas.
UAB „Telšių autobusų parkas“ direktorius S.Bucevičius sakė, jog prieš kurį laiką jau pastatę kartu su seniūnija vieną tualetą prie naujųjų miesto kapinių ir problema išsisprendė. Pasak direktoriaus, jie mielai prisidėsią prie seniūnijos patiriamų išlaidų. „Seniūne, tai mano ir mano vyrų problema, nesinori girdėti, kaip moterys tokius dalykus aptarinėja. Mes pasidalinkime šituos kaštus. Galime prisidėti prie valymo ar panašiai“,— siūlė bendradarbiauti S.Bucevičius. „Gerai,— sutiko seniūnas. — Pastatome kitą savaitę. Padarykime iš pradžių nerakinamą, pažiūrėkime, kas bus. Gal žmonės kultūringesni tapo?“. Pasak seniūno, jis naujų tualetų neturįs, tad pastatys padėvėtą.

Pažadą įvykdė
Miesto seniūnas savo žodžio laikėsi. Jau pirmadienį iš ryto Masčio gatvėje, prie konteinerių aikštelės plušėjo seniūnijos darbuotojas, ruošė pagrindą tualetui, klojo šaligatvių plyteles. Antradienį iš ryto jau stovėjo ir pats tualetas. Belieka tikėtis, jog ne tik vairuotojai, bet ir miestelėnai įvertins šią paslaugą ir tvarkingai naudosis tualetu.

1 Komentaras

  1. Man seniūno pozicija nesuprantama. Jei garažuose geria alų, tai tą išgertą alų vis tiek kažkur deda. Vadinasi apvaryti visi kampai. Vadinasi tai miesto problema ir ją reikia spręsti, pastatant bio tuoletą ir jo nerakinant.

Komentarai nepriimami.