Savivaldybės vyrai nesugeba nė tinkamos tvoros pastatyti

Ne kartą rašėme apie Žemaitės gimnazijos stadiono rekonstrukciją. Ji tapo labai iliustratyviu pavyzdžiu, kaip Savivaldybės vyrai — vadovai bei jų pavaldiniai — nesugebėjo kontroliuoti darbų kokybės.

Alvydas Ivoncius

Primename, kad rekonstruojant šios gimnazijos stadioną buvo naudota ne tokių, kaip numatyta techniniame darbo projekte, medžiagų. Galiausiai ekspertai nustatė, kad dalis pastatytų futbolo aikštės stulpų nėra cinkuoti, nudažyti rankiniu būdu, todėl rūdija. Ekspertams įtarimų taip pat sukėlė pateikti gaminių sertifikatai.
Žemaitės gimnazijos stadiono rekonstrukcija neseniai susidomėjo ir Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei pareikalavo Savivaldybės administracijos pateikti visus dokumentus, susijusius su šiais statybos darbais.
Mums ne kartą su Savivaldybės tarybos nariu Algirdu Bacevičiumi „inspektuojant“ Žemaitės gimnazijos stadioną, vienas toks įpykęs verslininkas vis papriekaištaudavo: „O kodėl nesidomite kitų mokyklų stadionų rekonstrukcija?“ Tarytum turėtume viską mesti ir, pamiršę Žemaitės gimnazijos stadioną, lėkti kitur. Bet paraginimas patiko. Dar pernai kartu su A.Bacevičiumi apsilankėme „Džiugo“ gimnazijos stadione. Atrodo, viskas buvo tvarkoje.
Tačiau, perfrazuojant vieną garsų eilėraštį, belieka konstatuoti: „Ilgai laukę dar palaukim — surūdys stulpai…“ Praėjusią savaitę su A.Bacevičiumi dar kartą apsilankėme „Džiugo“ gimnazijos stadione. Nuo dalies stulpų jau luposi dažnai, kitur buvo matomos pūslės ir rūdys.
„Džiugo“ gimnazijos stadionas baigtas rekonstruoti 2016 metais. Tikėtina, ir čia turėjo būti pastatyti cinkuoti, dengti plastiku stulpai. Gali būti, jie nėra cinkuoti, o vien nudažyti, kaip ir Žemaitės gimnazijos stadione. Ir praėjus vos keleriems metams tuos stulpus vėl reikia dažyti.
„Kalvotoji Žemaitija“ kreipėsi į Savivaldybės administraciją, prašydama sudaryti galimybę susipažinti su „Džiugo“ gimnazijos stadiono rekonstrukcijos techniniu darbo projektu bei pateikė klausimų.
Savo ruožtu A.Bacevičius pareikalavo, kad Savivaldybės administracija sudarytų komisiją, kuri įvertintų, ar šiame stadione darbai atlikti laikantis techninio projekto reikalavimų. A.Bacevičius paragino Savivaldybės administraciją, kad ši pareikalautų statybos bendrovę pašalinti trūkumus.
Visgi po abiejų stadionų rekonstrukcijos lendantis brokas galbūt slepia kur kas didesnes Savivaldybės administracijos sugebėjimo tinkamai atlikti statybos darbus bėdas. O kaip yra didesnio masto objektuose: ar remontuojant arba rekonstruojant juos pagrįsti darbų kiekiai, kainos, ar laikytasi techninių projektų reikalavimų?
A.Bacevičiui abejonių kelia ir tai, ar Savivaldybės administracija tinkamai domisi, kokia suremontuotų objektų būklė garantiniu laikotarpiu. „O gal laukiama, kol tas garantinis laikotarpis pasibaigs ir trūkumams šalinti vėl bus galima švaistyti Savivaldybės pinigus?“ — klausė Tarybos narys.
„Džiugo“ gimnazijos stadiono rekonstrukcija kainavo per 300 tūkst. eurų. Telšių rajono savivaldybė, UAB „Techsis“ nepakeitus rūdijančių Žemaitės gimnazijos stadiono tvoros stulpų, ketina tai padaryti pati. Vėl bus samdoma bendrovė, kuri netikusius stulpus pakeis tinkamais, o Savivaldybės administracija dėl to patirtą žalą bandys prisiteisti iš UAB „Techsis“. Jos direktorius Algirdas Birkantas mums ne kartą yra aiškinęs neva darbai buvo atlikti tinkamai, todėl bendrovė nemato reikalo keisti tuos stulpus. Pasak A.Birkanto, sąmatoje nebuvo numatyta tiek stulpų, kiek bendrovė paskui, reikalaujant Savivaldybei, pastatė. Tačiau, kiek ir kodėl turėjo būti pastatyta stulpų, aprašyta stadiono rekonstrukcijos techniniame darbo projekte.