Ežero augmenija — trąšoms

Masčio ežerą kasmet teks valyti nuo sparčiai augančių perteklinių augalų.

Baigiantis vasarai, Žemaitijos sostinės gyventojai aplink gražuolį Mastį išvydo sukrautas didžiules stirtas žolių, išrautų ir iškeltų iš gausiai augmenija prižėlusio ežero. Imta baimintis, jog netrukus dvokas pasklis po visą miestą…

Lina Dijokienė

Tačiau toks nerimas nepasitvirtino. Netrukus nuo miesto pusės šios ežero augmenijos krūvos buvo išvežtos.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas laikraščiui „Kalvotoji Žemaitija“ paaiškino, jog tiek pernai, tiek šiemet vykdyti augmenijos rovimo darbai yra susiję su Savivaldybės įsipareigojimais.
„Informuoju, kad Masčio ežero perteklinių vandens augalų valymo darbai jau vykdomi penkti metai. Toks buvo įsipareigojimas Europos Sąjungai, norint gauti finansinę paramą dumblo šalinimo projektams, tačiau tie darbai, matyt, bus tęsiami ir ateityje, nes pūvančių augalų biomasė laikui bėgant vandenyje vėl sudarys dumblo sluoksnį, kurio toliau nuo valytų plotų ir taip yra dar likę daug, be to, augalų šalinimo darbai yra būtini užtikrinant tinkamą viešųjų erdvių priežiūrą. Darbų metu specialia technika valoma beveik 3,8 km ilgio ežero priekrantė“,— savo atsakyme rašė R.Račkauskas.
Jis paneigė kalbas, jog šie darbai kaip nors susiję su kartais nuo ežero dvelkiančiais nekokiais kvapais. „Jūsų minėti kvapai tiesiogiai nėra susiję su valytais augalais, kaltas buvo ilgai išsilaikęs labai sausas ir karštas klimatas“,— teigė Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas.
Pasak R.Račkausko, augalų šalinimo iš Masčio ežero ir valymo darbus atlieka UAB EKO STOMA. Šios paslaugos Savivaldybei atsieis 11360 eurų.
Augalų stirtos nenueis niekais. „Išrauti augalai bus supūdyti ir panaudoti kaip trąša žemės ūkyje“,— patikino Telšių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas R.Račkauskas.