Po remonto duris atvėrė atsinaujinęs bibliotekos filialas

Bibliotekininkas Gediminas Petrulis sako, kad dažnai paskaityti periodikos į po remonto erdvesnį ir šviesesnį miesto bibliotekos Masčio gatvėje filialą užsuka namo kaimynai.
  1. Tyliai, kone paslapčiomis, neseniai atidarytas naujomis spalvomis sušvitęs, gerokai erdvesnis Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialas Masčio gatvėje.

Lina Dijokienė

Kol kas tuštoka
Tiesa, nemaža dalis skaitytojų turbūt nė nežino, kad biblioteka po remonto jau veikia. Mat šiaip gana gausiai lankomoje bibliotekoje vieną rugsėjo popietę buvo tuštoka: prie kompiuterio sėdėjo gretimai įsikūrusios progimnazijos mokinukas, o filialo darbuotojas — vyriausiasis bibliotekininkas Gediminas Petrulis plušėjo po remonto į savo vietas dėliodamas knygas. Jis ir patvirtino, kad bibliotekoje skaitytojų jau laukiama, nors vis dar tebetvarkomos lentynos, o dalis knygų tebeguli surištos pundeliuose.
Per tris remonto mėnesius Masčio gatvės biblioteka pasikeitė iš esmės. Prie senųjų ankštų patalpų prijungta dalis naujų patalpų (buvęs pašto skyrius), dabar į biblioteką patogu įeiti pro naujas duris iš Masčio gatvės pusės, įrengtas naujas sanitarinis mazgas, kuriuo galės naudotis ir skaitytojai. Tiesa, pinigų naujiems baldams neskirta, tad sukamasi savomis jėgomis: šiuo metu atnaujinamos, perdažomos ir surenkamos senosios lentynos.

Kvies ir laiškais
G.Petrulis pasakojo, jog po mokyklos į biblioteką, prie kompiuterių, atskuba mokinukai, kartais net tenka riboti jų laiką.
Metų pabaigoje tikimasi gauti naujų kompiuterių. Paklaustas, ar jau visi skaitytojai žino, jog atsinaujinusi biblioteka atvėrė duris, bibliotekininkas sakė, jog tikrai dar ne visi. „Kai kuriems reikės ir priminti. Būna, kad susitinkame kur mieste, paklausia, pasakau. Kai kam reikės ir elektroninius laiškus parašyti, pakviesti,— sako bibliotekininkas G.Petrulis. — Turime apie aštuonis šimtus skaitytojų. Vieni yra nuolatiniai, ateina kone kas savaitę. Kiti — kartą per metus, kai reikia kokios nors knygos. Nemažai yra moksleivių, kurie užsuka privalomų perskaityti knygų pasiimti. Turime ir studentų. Yra keli aplinkinių namų gyventojai, kurie užsuka kasdien — laikraščių paskaityti, žurnalų pavartyti. Žurnalą mūsų bibliotekoje galima pasiimti ir į namus, labai retai pasitaiko, kad kas pamirštų grąžinti. O prie kompiuterių daugiausia susėda mokinukai. Jau pradėjo eiti, netrukus prireiks ir laiką riboti, eiles dėlioti“.
Prie kompiuterio sutiktas mokinukas Justas prisipažino, kad kol kas į šią biblioteką užsuka dėl to, kad čia gali pažaisti kompiuterinius žaidimus. Knygas sako skaitąs namuose. Kol kas knygų užtenka ir mokyklos bibliotekoje, bet, jei ten neberasiąs ko skaityti, Justas žadėjo knygų pasiieškoti ir čia, miesto bibliotekos filiale.

Žino kiekvieno norus
Paklaustas, ką labiausiai mėgsta skaityti telšiškiai, G.Petrulis dėstė: „Moterys dažniausiai mėgsta meilės romanus, erotinius ar detektyvus. Vyrai dažniausiai renkasi apie karą arba detektyvus. Dažnai būna, kad ateina ir sako: „Duok ką paskaityti“. Jau žinau, ko kas nori, beveik visada pataikau pasiūlyti. Ypač dažnai parenku vyresniems žmonėms, tai jiems būna patogu“. Trisdešimt šešerius metus bibliotekininku dirbantis G.Petrulis sakė, kad skaitytojai vis tik mieliau renkasi užsienio autorių knygas, nors pastaruoju metu pamėgo ir lietuvių rašytojų kūrinius, ypač šiuolaikinius. „Paprastai būna taip: išeina nauja knyga, visi ja domisi, skaito, o paskui jau ir pasimiršta, tad kartais ir primenu, pasiūlau“,— bibliotekininko darbo virtuvę atskleidė G.Petrulis, trisdešimt ketverius metus savo skaitytojų laukiantis Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filiale Masčio gatvėje, nuo pat šio atidarymo.

Labiausiai reikėjo remonto
Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė džiaugėsi, jog Masčio gatvės bibliotekos filialas rudenį pasitinka suremontuotose, erdvesnėse patalpose. Anot jos, šio filialo patalpos buvo tokios būklės, kad joms labiausiai reikėję remonto. Ji apgailestavo, kad nepavykę į atnaujintas bibliotekos erdves gauti naujų lentynų, tačiau stengiamasi, kad skaitytojai neliktų nusivylę. Masčio g. bibliotekos filiale atlikti paprastojo remonto darbai, kurių vertė 11,7 tūkst. Eur. Patalpas remontavo SĮ Telšių butų ūkis.

Pasveikino vedėja
„Pasveikinau bibliotekos darbuotojus su filialo remonto darbų pabaiga. Džiugu, kad šis bibliotekos filialas yra lankomas, turi gausų skaitytojų būrį. Biblioteka plačiąja prasme šiandien jau nėra tik knygų mėgėjų lankoma kultūros įstaiga. Šiandienė biblioteka savo veiklomis svariai konkuruoja su įvairiomis įstaigomis, pakviesdama lankytojus praleisti savo laisvalaikį, mokytis ir kt. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka taip pat vykdo įvairius projektus, organizuoja renginius, žinoma, atlikdama ir savo pamatines funkcijas. Minėto filialo, kaip ir visos įstaigos, pagrindinis veiklos tikslas — teikti kokybiškas paslaugas, siekti, kad biblioteką lankančiųjų poreikiai būtų patenkinti, kad biblioteka, atitikdama jai šiandien keliamus visuomenės lūkesčius, taip pat būtų patraukli vieta leisti laisvalaikį. Šito siekio įgyvendinimo tikisi ir įstaigos steigėjas — Telšių rajono savivaldybė“,— mintimis pasidalijo Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė.                                                                                 Reklama: palpalbaldai.lt

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.