STT pareigūnai Savivaldybėje lankėsi ne kartą

Šių metų rugpjūčio pradžioje Saulius Urbonas ir Kęstutis Anglickas dar tebebuvo bendradarbiai ir Tarybos posėdyje sėdėjo šalia vienas kito. Tame pačiame posėdyje K.Anglickui pavyko išsaugoti pareigas, o S.Urbonas jų neteko. Tačiau abu juos, tik skirtingomis dienomis, išsivežė į Šiaulius Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, pateikdami skirtingus kaltinimus.

Praėjusios savaitės įvykiai, kai buvo sulaikyti Savivaldybės administracijos valdininkai Kęstutis Anglickas, Laima Simanauskienė, Gintautas Lukauskas, politikai Saulius Urbonas, Juozas Butkevičius bei du verslininkai, turėjo ilgoką priešistorę. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai Savivaldybėje ne kartą lankėsi ir anksčiau.

Alvydas Ivoncius

Milijonai partiečiams — be konkursų
2012 metų gegužę Valstybės kontrolė parengė „Valstybinio audito ataskaitą dėl Telšių rajono savivaldybėje atlikto finansinio (teisėtumo) audito rezultatų“. Auditas atliktas 2011 metų birželio 10 dienos pavedimu.
Auditoriai tikrino du Savivaldybės administracijos įgyvendinamus projektus: dėl Žemaitės dramos teatro, Kultūros centro, Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastato ir Tryškių seniūnijos kultūros centro rekonstravimo.
Pirmąjį pastatą audituojamu laikotarpiu — 2011 metais — rekonstravo Telšių rajono tvarkiečių lyderio Donato Kaubrio, o antrąjį — jo bendrapartiečio Algirdo Šilino vadovaujamos įmonės. Kontrolierių audituojamu laikotarpiu Savivaldybei vadovavo merai tvarkietis Valdemaras Ramšas ir po jo — socialdemokratas Vytautas Kleiva. Savivaldybės administracijai vadovavo tvarkietis Kęstutis Trečiokas, vėliau — socialdemokratas Saulius Urbonas.
Auditoriai nustatė, kad Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai dėl Kultūros centro ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastato rekonstrukcijos prasidėjo dar 2007 metais, konkursą laimėjus UAB „Dovirma“. Sutartyje buvo numatyta šiai bendrovei palankių sąlygų, tačiau neleistinų įstatymais.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 75 (10087)