Paragino kreiptis į prokuratūrą dėl galimo dokumentų klastojimo

Po ilgokos pertraukos vėl susirinko Antikorupcijos komisija. Kaip bus: kitas posėdis vėl įvyks už pusmečio ar greičiau?

Pagaliau po ilgokos pertraukos įvyko Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos posėdis. Jame toliau nagrinėti senokai pradėti, bet nebaigti tirti skundai.

Alvydas Ivoncius

Įtakingų asmenų žmonoms sekasi
Komisijos pirmininkas Danielius Rupšys aiškino, kodėl ilgą laiką nevyko posėdžiai. Esą kelis kartus nebuvo kvorumo, o kai jis sirguliavo, prašė posėdį surengti savo, kaip komisijos pirmininko, pavaduotoją Mantą Servą. Tačiau šis posėdžio nesurengė, o vėliau teisinosi neva „atsakovus“ išvežė į Šiaulius. Pasak D.Rupšio, tai nebuvo rimtas pagrindas nerengti posėdžių. Beje, ir dabar posėdyje nebuvo nė vieno iš tų, kuriuos sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, bet, pasirodo, gautus skundus buvo galima nagrinėti. Tarybos ir šios komisijos narys Algirdas Bacevičius kreipėsi į komisiją skundu, prašydamas ištirti, kodėl Telšių švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos skyriuje buvo įsteigtas naujas etatas. O konkurse naujo darbuotojo pareigas laimėjo tuomečio Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Anglicko sutuoktinė.
Švietimo centro atstovai aiškino, kad etatas buvo įsteigtas 2016 metais, nusprendus Savivaldybės tarybai. Sprendimo projektą parengė Švietimo ir sporto skyrius. Etatas įsteigtas, kadangi to pageidavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, neturintys socialinių pedagogų. Kurį laiką etatas nebuvo steigiamas, nes įstaiga neturėjo pinigų. Paskui neva pasitaupė, todėl pareigoms užimti paskelbė konkursą ir jį, kaip geriausia pretendentė, laimėjo K.Anglicko sutuoktinė.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 91 (10103)