Mokytojai „laidojo reformą“

Mokytojų palaikymo akcijoje „Laidojam reformą“ Telšiuose.

Sekmadienio vakarą Telšiuose, prie rajono savivaldybės administracinio pastato, kaip ir daugelyje kitų šalies vietų, susirinko beveik šimtas piliečių — mokytojų, jų šeimos narių, moksleivių tėvų — į akciją „Laidojam reformą“.

Lina Dijokienė

Prie paminklo laisvės kovoms atminti
Žaibiškai internete, įvairiose socialinio tinklo pedagogų grupėse išplitusi idėja — vienu metu visoje Lietuvoje prie savivaldybių uždegti žvakeles, kaip rodo atsiliepimai, sulaukė nemažo pedagoginės visuomenės ir jai prijaučiančiųjų palaikymo. Telšiuose, Nepriklausomybės aikštėje, prie paminklo „Žemaičių apygardos partizanams ir Laisvės kovoms atminti“ (jis skirtas ne tik pokario metais okupantams besipriešinusiems partizanams, bet ir laisvės kovoms 1831, 1863, 1918, 1991 metais atminti) susirinkęs gana gausus pedagogų ir juos palaikančiųjų būrys degė žavakutes, statė ant paminklo papėdės bei tyliai šnekučiuodamiesi būreliuose lūkuriavo. Besibūriuojančius akcijos dalyvius iš tolo stebėjo Telšių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos užtikrinimo specialistas.

Stichiška akcija
Akcija „Laidojam reformą“, panašu, buvo stichiška ir nesuderinta su šiuo metu šalyje mokytojų streiką paskelbusiais bei LR Švietimo ir mokslo ministeriją „okupavusiais“ (ministerijos patalpose jau kelias dienas gyvena nuo keliolikos iki keliasdešimt mokytojų, tvirtinančių, jog neišeis iš pastato tol, kol nebus pasiektas susitarimas) švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais. „Labai noriu paprašyti, kad mes būtume ir išliktume organizuoti, ištikimi savo idėjai. Mes esame unikalūs, kad bendrus veiksmus derinam. Dabar, kaip niekada, turime būti kantrūs ir neprarasti vilties. Žmonių palaikymas yra labai svarbus. Dėkojame jiems! Šiuo metu jokių akcijų neorganizuojam. Jei kas nors vyksta, tai laisvų žmonių išreikšta valia, tačiau visada turi būti vadovaujamąsi protingumo kriterijumi. Privalome žinoti, kokias funkcijas švietime atlieka savivalda ir vyriausybė-valstybė. Nepraraskime vilties dėl ateities!“,— savo kreipimęsi socialiniame tinkle į kolegas rašė streikuojančių klaipėdiečių profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė.
Beje, visos šiuo metu į sunkias ir klampias derybas su Švietimo ir mokslo ministerija įsijungusios šalies pedagogus vienijančios profesinės sąjungos, taip pat ir streikuojanti A.Navicko vadovaujama LŠDPS, vieningai sako, jog nesančios prieš šių metų rugsėjį įvestą mokytojų etatinį apmokėjimą, tačiau turi daug priekaištų dėl šios darbo apmokėjimo sistemos netobulumų.

Palaiko streikuojančius
Telšių rajono savivaldybėje pedagogai bent jau kol kas į streiką neįsijungė. Teisiškai jie negali to padaryti, nes rajone veikianti profesinė sąjunga yra viena iš kolektyvinę sutartį su švietimo ir mokslo ministerija pasirašiusių profesinių sąjungų. Tačiau telšiškiai teigė palaikantys mokytojų kovą už žmogaus teisę į laisvę, garbę ir pagarbą.
Penktadienio vakarą išplatintame pranešime LMŠMPS Telšių rajono susivienijimo vardu jo pirmininkė Zofija Jesinienė išreiškė palaikymą protestuojantiems mokytojams: „Daug kartų Lietuvos pedagogus raginę jungtis į įvairias protesto akcijas, ne kartą ir ne du kvietę kartu streikuoti dėl bendros visos švietimo bendruomenės gerovės, Telšių rajono mokytojai — LMŠM profesinės sąjungos nariai nuoširdžiai palaiko tuos MOKYTOJUS, kurie pakilo į kovą už mokytojo teisę būti gerbiamiems ir oriems. Mes, kaip niekas kitas, labai gerai žinome, kokia sunki ir nedėkinga tai kova, koks psichologiškai sunkus streiko kelias. Tvirtai sakome — PALAIKOME kolegas! Mokytojas privalo būti išgirstas ir gerbiamas“.

2 komentarai

  1. Reikia palaikyti ne ant sofkutes sedint,o pereinant i Navicko profsajunga,nes Jurgeleviciaus profsajunga isivare save i kampa.

Daugiau nekomentuojama.