Pirmoji Žemaitijos metų naujagimė — mergaitė

(Iš kairės) gydytoja Renė Gudauskienė, meras Petras Kuizinas, mama Modesta Stangevičienė su dukrele Severina ir ligoninės direktorės pavaduotoja Birutė Zavadskienė.

Naujametę naktį, 2 valandą 53 minutės, Regioninėje Telšių ligoninėje gimė pirmoji šių metų naujagimė Severina. Mama Modesta Stangevičienė džiaugiasi, kad mergaitė gimė sveika ir yra antras vaikas jų šeimoje.

Sausio 2 dieną mažylę Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje aplankė rajono meras Petras Kuizinas. Rajono vadovas pabrėžė, kad mergaitė gimė ypatingais — Žemaitijos — metais ir linkėjo žemaitiško užsispyrimo, sėkmės, sveikatos, greitai augti ir kurti savo ateitį čia, Žemaitijos sostinėje Telšiuose. P.Kuizinas įteikė Žemaitijos vėliavą ir knygą „Mūsų vaikas“.
2018 metais Regioninėje Telšių ligoninėje gimė 296 kūdikiai: 138 mergaitės ir 158 berniukai.
Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2019-aisiais minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose (Ipatijaus kronikoje aprašant Haličo–Voluinės didžiųjų kunigaikščių ir Lietuvos taikos sutartį, minimi ir du žemaičių kunigaikščiai Erdvilas (Gerdvilas) ir Vykintas) 800-osios metinės, paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais. (Telšių rajono savivaldybės inf.)