Rimantas Žebrauskas auklėjo Antikorupcijos komisiją

Keisti reiškiniai Telšių rajono savivaldybėje, atrodo, niekada nesiliaus dygę. Vienas jų — atkaklus įvairiausių pažeidimų ir trūkumų toleravimas, jei tai liesdavo šių partijų narius. O štai šią savaitę įvykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje, panašu, visos vietinės valdžios ydos atsiskleidė visu atvirumu.

Alvydas Ivoncius

Primename, kad Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos, kol jai vadovavo tvarkietis Danielius Rupšys, posėdžiai pastaraisiais metais vyko labai retai. Tarybos narys Algirdas Bacevičius savo skundais šiai komisijai neleido tinginiauti. Kadangi posėdžiai vykdavo retai, tai ir skundų nagrinėjimas strigo, užtruko ne vienerius metus. Aišku, rajono valdžiai toks tvarkiečio vadovavimas komisijai buvo parankus.

Netruko surengti posėdį
D.Rupšys atsistatydino iš komisijos pirmininko pareigų, o vietoje jo buvo išrinkta liberalė, į tvarkiečių frakciją įstojusi Jolanta Rupeikienė. Ji nedelsė ir greitai surengė komisijos posėdį. Jame buvo pasiūlyta toliau nagrinėti A.Bacevičiaus skundą dėl Seimo nario Valentino Bukausko žmonos įsidarbinimo UAB „Telšių vandenys“ ir kažkodėl sugrįžta prie Žemaitės gimnazijos stadiono remonto reikalų.
Komisija jau buvo nusprendusi, kad Savivaldybės administracija turi teisminiu būdu priversti UAB „Techsis“ pašalinti remonto trūkumus. Savivaldybės administracijai taip pat buvo rekomenduota kreiptis į teisėsaugos pareigūnus dėl galimo dokumentų klastojimo, atliekant šį remontą.
Tačiau pernai šios mūsų plačiai aprašytos istorijos „herojus“ UAB „Techsis“ vadovas Algirdas Birkantas raštu pats pasiprašė komisijai pateikti savo paaiškinimus.

Tarsi akibrokštas: išdalijo „atmintines“
Tačiau posėdis prasidėjo keistokais laikinojo Savivaldybės administracijos vadovo Rimanto Žebrausko veiksmais. Jis pareiškė norintis pakalbėti. Ir pradėjo aiškinti. Esą kadangi sudaryta naujos sudėties komisija, jis nori priminti jai Tarybos reglamentą bei paruošė atmintinę, kurioje yra apibrėžiama, kas korupcija, kas jos prevencija. Taip pat R.Žebrauskas išdalijo ir komisijos nuostatus.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 5 (10117)