Savivaldybė pažadėjo: kaimyno pareigas įvykdys

Kas neseniai žingsniavo ar važiavo Telšiuose, Žemaitės gatve, kitapus Telšių rajono savivaldybės administracijos pastato turėjo matyti keistoką vaizdą. Anksčiau toje vietoje stūksojęs senas, medinis didelis namas iš tolo šviečia naujai apkaltomis lentutėmis. Tačiau it koks šašas namo vaizdą bjauroja nuo gatvės pusės likusi neapkalta nedidelė namo dalis.

Lina Dijokienė

Paaiškėjo, kad tokios keistos namo „puošybos“ kaltininkas yra ne kas kitas — o kaimynas. Ne bet koks, o pati Telšių rajono savivaldybė. Nors to pusiau atnaujinto, pusiau ne, namo gyventojus ir Telšių rajono savivaldybės administraciją skiria vos keli metrai — gatvė, tačiau susikalbėti ir kaimyniškai susitarti pasisekė neiškart.

Prašė prisidėti
Bet pradėkime iš pradžių. Žemaitės g. 19 namo gyventojų įgaliotinė Laima Gedvilienė, paraginta kitų kaimynų, laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redakcijai papasakojo keistoką istoriją. Dar pernai metų balandį visi namo gyventojai nusprendė atnaujinti namo sienas. Visi susirinkę surašė prašymą Telšių rajono savivaldybei, kad ši prisidėtų prie savo dalies — mat vienas iš butų minėtame name priklauso būtent Savivaldybei. Tuomet iš Telšių butų ūkio atstovų išgirdę, kad tegul gyventojai apsikala savo dalį, o Savivaldybei priklausanti dalis būsianti apkalta. Gyventojai taip ir padarė. Tačiau ištesint pažadą iš kaimynės — Savivaldybės taip ir nesulaukė. Tad namo įgaliotinė po pusmečio, spalio pradžioje, susiruošė į Savivaldybę pas merą.

Trys pokalbiai
Iš pradžių, kaip pasakojo telšiškė, lyg ir pavykę normaliai pasikalbėti. Pažadėtas atsakymas per savaitę. Tačiau jo nesulaukusi, moteris, baigiantis spaliui, vėl susiruošė pas merą. Šįkart buvęs pokalbis jau ne toks malonus. „Nepakvietė nė jokio specialisto. Pareiškė, jog tai ne pirmo būtinumo reikalas, o Savivaldybė turinti ir svarbesnių reikalų. Tuomet aš pasakiau, kad mums, namo gyventojams, tai labai svarbu. Juk ta namo pusė mažiausiai prižiūrėta, pradės griūti. Kaip taip galima elgtis?“,— stebėjosi abejingumu L.Gedvilienė.
Nesulaukę teigiamo atsakymo ir tokioje situacijoje, atrodo, logiško kaimynų sutarimo, Žemaitės g. 19 namo gyventojai savo įgaliotinę pas merą išsiuntė trečią kartą.
Iš to susitikimo moteris sakė parėjusi visa virpėdama ir iškart pasukusi pas kaimynus. „Tikrai buvo nemalonus pokalbis. Sulaukiau puolimo. Kiek čia galit vaikščioti? Ar veikti neturite daugiau ko? — man pareiškė. Tada su kaimynais ir nusprendėme, kad reikia tą reikalą paviešinti“,— nemalonia patirtimi dalijosi telšiškė.

Reikalas išspręstas palankiai
Kai dėl šio namo istorijos laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“ paklausė mero, buvo iškart susigriebta, jog įvyko klaida. Netrukus pats meras susisiekė su namo gyventojų įgaliotine, jos atsiprašė, parengė atsakymą ir patikino, jog dar šiemet Savivaldybė savo, kaip kaimyno, pareigas įvykdys.
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas patikino, kad buvo duota užduotis Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus specialistams bei SĮ Telšių butų ūkio darbuotojams, kurie pažadėjo greitai parengti sąmatą. „Kiek žinau, darbuotojai nuvažiavo išsimatuoti, pasižiūrėti vietoje. Ieškosime pinigų ir duosime nurodymus pradėti darbus. Tai yra mūsų Savivaldybės butas ir SĮ Telšių butų ūkis turi savo dalį sienos apkalti. Su gyventoja susiskambinau, susitarėme susitikti, aš jos atsiprašiau. Atsakyme gyventojams pasirašiau, jog darbai bus atlikti šiemet, tačiau statybiniams darbams netinkamas oras. Kai tik pagerės orai, problema bus išspręsta“,— patikino meras.

Apgailestavo ir atsiprašė
Jis apgailestavo, kad įvyko toks nemalonus nesusipratimas. Anot mero, tokie dalykai svarstomi Administracijoje, o specialistai negali, o gal ir bijo vienasmeniškai priimti tokius sprendimus.
„Negalima taip, tas namas beveik miesto centre, žmonės parodė gražią iniciatyvą. Jei kaimynai susitarė ir susitvarkė, tai ir mes privalome iš savo pusės vykdyti savo įsipareigojimus. Negalima užmušinėti žmonių iniciatyvos, gražaus pavyzdžio savo neveiklumu ar delsimu. Reikia tik palaikyti, paskatinti ir atsiprašyti, kad taip suvėlavom“,— taip savo komentarą apie šią istoriją užbaigė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas.

3 komentarai

  1. Tai tiesa,kad meras dirba ne žmonėms,o velniai žino kam,o kam visi turbūt nujaučiate. buvau pas merą dėl namo renovacijos nepadirbtų darbų už 40000 eurų ,liepė tyliau kalbėti,kad niekas neišgirstu.Toks mūsų meras.

Daugiau nekomentuojama.