Tarybos sprendime Imantui Motiejūnui liko ir didesnė alga, ir priedas

Priedo Savivaldybės administracija neketina skaičiuoti

Savivaldybės tarybos nariai neeiliniame posėdyje narpliojo sukurtą painiavą dėl naujojo Savivaldybės administracijos direktoriaus Imanto Motiejūno atlyginimo. Bet, panašu, rimtai šios painiavos nė neišnarpliojo, o surezgė dar tvirtesnį mazgą.

Alvydas Ivoncius

Balsavo — vienaip, padarė — kitaip
Kai Savivaldybės taryba sausio 31 dienos posėdyje slaptu balsavimu tvirtino valdžios užsigeidusių „valstiečių“ atstovą, nepartinį, buvusį socialdemokratą Imantą Motiejūną Savivaldybės administracijos direktoriumi, priimtuose sprendimuose susidarė painiava. Taryba balsavo už tai, kad I.Motiejūnui būtų nustatytas pareiginės algos koeficientas 15. Vienas koeficientas reiškia 173 eurus. Tuo tarpu mero pateiktame sprendime dėl I.Motiejūno skyrimo buvo įrašytas didesnis koeficientas — 16. Viename priimtame sprendime liko skaičius 15, kitame — 16. Ir būtent mažesnis koeficientas liko sprendime, kuriuo patvirtintas Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigybės aprašymas. Į tą prieštaringumą dėmesį atkreipė Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje tarnyba ir pareikalavo, kad būtų sprendimai pataisyti.
Nors Taryba balsavo už koeficientą 15, meras Petras Kuizinas neeiliniame Tarybos posėdyje, įvykusiame praėjusią savaitę, pateikė sprendimo projektą, kuriuo pataisomas vien pareigybės aprašymas, išbraukiant koeficientą 15. Savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė priminė, kad Taryba balsavo už mažesnį I.Motiejūno atlyginimą. Tačiau didesnį atlyginimą ėmė ginti socialdemokratai Stefa Naujokienė ir Benediktas Šniaukas. Pasak S.Naujokienės, dėl mažų atlyginimų sunku prisikviesti į valstybės tarnybą žmonių. Pastebėsime, kad šįsyk diskutuota ne dėl eilinių valdininkų algų, o dėl pareigybės, į kurią politikai strimgalviais veržiasi, dėl Savivaldybės administracijos vadovų pareigų būriais dalyvauja rinkimuose.
Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius taip pat aiškino neva Taryba slaptu balsavimu patvirtino tokį atlyginimą. O iš tiesų buvo kitaip: Taryba balsavo dėl I.Motiejūno skyrimo Savivaldybės administracijos direktoriumi, ir atskirai balsavo dėl jo atlyginimo koeficiento 15. Galiausiai E.Vaitkevičius pripažino esą sumažinti I.Motiejūno atlyginimą nuo 16 iki 15 galima tik atskiru sprendimu.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 16 (10128)