Rami savivaldos rinkimų pradžia

Trečiadienio rytą Telšių rajono savivaldybės administracijos Baltojoje salėje prasidėjo išankstiniai 2019 metų savivaldybių tarybų rinkimai.

Lina Dijokienė

Kaip sakė Telšių rajono apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Irena Levickienė, pirmoji išankstinio balsavimo diena praėjo labai ramiai ir sklandžiai, rinkėjai buvę ramūs, susikaupę, mandagūs. Jų patogumui padėta daug įvairios informacijos, prie balsavimo vietos pakabinti kokybiškai išleisti kandidatų portretai, balsavimo kabinose yra visa reikalinga informacija, leidžianti ne tik pasirinkti sąrašą, bet ir atitinkamai reitinguoti.
Per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo balsus atidavė 265 rinkėjai. Pasak pirmininkės, tai šiek tiek daugiau nei būdavo ankstesniuose rinkimuose. Rinkėjai balsuoti ėję beveik visą dieną tolygiai, šiek tiek daugiau buvę iš ryto ir per pietų pertrauką.
„Mes vieno kito pasiteiravome, kodėl pasirinko išankstinį balsavimą. Vieni sakė, jog nenorintys susigadinti savaitgalio, kiti teigė norį nuvykti į Kaziuko mugę, treti pasakojo turėsiantys kitų reikalų“,— šypsojosi rinkimų komisijos pirmininkė.
I.Levickienė pasakojo, jog šiųmečiuose rinkimuose nėra daug naujovių. Viena iš jų ta, kad rinkėjai balsavimo kabinose neberas įprastų užuolaidų. Nuspręsta nuimti užuolaidas, kad nebūtų galima biuletenių filmuoti ar fotografuoti, kad pats rinkėjo apsisprendimo procesas būtų skaidresnis. Kita naujovė, pasak pašnekovės, ta, jog nebeliko kitose savivaldybėse tokių populiarių buvusių permatomų balsadėžių. Tiesa, Telšių rajono rinkimų komisijos dėl to neturėjo jokio rūpesčio, mat mūsų Savivaldybėje rinkėjai balsus mesdavo į savadarbes, vietos meistrų sukaltas medines balsadėžes, tad nebuvę jokio reikalo apklijuoti jų nepermatoma plėvele.
„Žinoma, galbūt ir mums norėtųsi šiuolaikinių, modernesnių balsavimo kabinų, nes ir šios, nors ir tvarkingos, vis tik sukaltos mūsų vietos meistrų“,— sakė rinkimų komisijos pirmininkė. Ji pasakojo, kad rinkimų apylinkių komisijos dirba sklandžiai, visas procesas yra griežtai sureglamentuotas, jaučia nuolatinį dėmesį iš Vyriausiosios rinkimų komisijos.
I.Levickienė pasakojo, kad didžiąją dalį Telšių rajono rinkėjų jau pasiekė kvietimai balsuoti. Kai kur, ypač atokesnėse apylinkėse, tai nebuvę labai paprasta — mat prastuose kaimo keliuose klimpo mašinos. Senyvo amžiaus, sergantys rinkėjai galėjo pasirinkti galimybę balsuoti namuose. Tokių prašymų užregistruota apie pusantro tūkstančio. Daugiausia — apie 120 rinkėjų balsuoti namuose pageidavo Tryškiuose. Nors Telšiuose yra didžiausios rinkimų apylinkės, tačiau miesto senjorai, pasak pašnekovės, kur kas rečiau naudojasi savo teise balsuoti namuose.

3 komentarai

  1. Man visai niekas nieko neatnešė.Kadangi nežinau kur balsuoti,nebalsuosiu.Išbalsuos uż mane.O gal tyčia neneša lapelių?

Daugiau nekomentuojama.