Kovo 11-ąją į dangų kilo trispalvių balionų lietus

Kaip visada per valstybines šventes, taip ir per šiųmetę Kovo 11-ąją, gana gausus būrys telšiškių susirinko į Nepriklausomybės aikštę priešais Telšių rajono savivaldybės administracijos pastatą.

Lina Dijokienė

Bėgimas už laisvę
Tiesa, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo renginiai prasidėjo dar išvakarėse — kovo 10 dieną. Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje giedoti Žemaičių Kalvarijos Kalnai, o Katedros parapijos namuose surengta agapė. Šventiniai Kovo 11-osios renginiai prasidėjo tradiciniu bėgimu už laisvę. Bėgikai nuo Žemaičių muziejaus „Alka“ iki Nepriklausomybės aikštės galėjo pasirinkti du maršrutus: ilgesnį (2500 m) ir trumpesnį (1200 m). Bėgimo už laisvę dalyviams, rankose laikiusiems geltonus, žalius ar raudonus balionus, pasiekus aikštę, juos pasitiko plojimai ir šypsenos.

Vyskupo ir mero sveikinimai
Pusę dvylikos surengta tradicinė LR vėliavos pagerbimo ceremonija. Visus, susirinkusius švęsti Tėvynės laisvės, pasveikino Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. „Mums svarbu susirinkti, nes gaiviname atmintį. Prisimename brolius ir seseris, kurie dovanojo mums šį rytą, šią dieną, kada galime džiaugtis laisve. Visai neseniai Lietuva iškilmingai palaidojo partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Jis buvo mokytojas, turėjo palikti klasę, savo mokinius, su skaudančia širdimi išeiti ginti Tėvynės laisvės. Jis mums — didvyrio pavyzdys. Koks ryžtas gyvena lietuvio širdyje. Jis, brangieji, yra ir jūsų širdyse. Jį reikia tik kasdien prisiminti, žadinti ir tokiu nusiteikimu gyventi, kad būtume verti laisvės. Kad neišsiblaškytume, kad nenuliūstume, kad būtume žmonės, kitiems dovanojantys viltį. Popiežius Pranciškus, išvykdamas iš Lietuvos, ištarė pranašišką sakinį: „Te Lietuva būna vilties švyturiu pasauliui“. Tauta, kuri išėjusi tokius išbandymus ir išlaikiusi viltį, tikrai yra išbandyta vilties mokykloje. Brangieji, būkime vilties žmonėmis, drąsinkime vieni kitus, įkvėpkime ir tikėkime Lietuvos laisvės projektu. Šis kraštas stiprės, šis mūsų tėvynės laisvės projektas taps tvirtesnis, nes jūsų širdys plaka laisvės dvasia. Būkit pasveikinti su Lietuvos Laisvės ir Nepriklausomybės atkūrimo švente“,— sakė Telšių vyskupas.
Apie Lietuvos laisvės atkūrimo dienos svarbą kalbėjo ir Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, dėkodamas visiems, kad taip gausiai atėjo pasidžiaugti laisve. „Tegul ši diena būna jums iškili, ori, išdidi, nes mes kiekvienas esame valstybė. Su švente!“,— susirinkusiuosius sveikino rajono vadovas.

Trispalviai balionai
Šventėje sugiedotas Lietuvos himnas, į viršų iškelta trispalvė. Dangų nuspalvino trispalvių balionų „lietus“. Dainą susirinkusiesiems dovanojo solistė Vitalija Anusaitė, grojo Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras (vadovas Robertas Surblys).
Vėliau minėjimo dalyviai meldėsi šv. Mišiose už Lietuvos Laisvę ir Nepriklausomybę Telšių katedroje. Popiet Žemaitės dramos teatro salėje surengtas koncertas „Su žmonėm“. Jame koncertavo Telšių kultūros centro vokalinė instrumentinė grupė „Gramofonas“, Telšių muzikos mokyklos merginų choras, atlikėjai Juventas Radzys, Jokūbas Juškevičius, Ignas Smilgevičius.

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.