Meru išrinktas socialdemokratas Kęstutis Gusarovas

Kęstutis Gusarovas konkurentą Petrą Kuiziną nurungė daugelyje rinkimų apylinkių ir tapo naujuoju rajono meru.

Pakartotiniuose mero rinkimuose sėkmė lydėjo socialdemokratą Kęstutį Gusarovą: jis išrinktas rajono meru.

Alvydas Ivoncius

Pakartotiniai rinkimai Telšių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, sulaukė mažesnio piliečių susidomėjimo. Iš 36 tūkst. 873 į rinkėjų sąrašus įrašytų asmenų balsuoti atvyko 13 tūkst. 41 rinkėjas — 35,71 procento. 214 (1,64 proc.) biuletenių pripažinti negaliojančiais. Pagal galiojančius biuletenius už K.Gusarovą balsavo 7719 (60,18 proc.), o už dabartinį rajono merą Petrą Kuiziną — 5108 (39,82 proc.) rinkėjai.
P.Kuizinui geriausiai sekėsi Upynoje, šalia kurios jis gyvena. Šioje rinkimų apylinkėje už P.Kuiziną balsavo 83,67 proc. rinkėjų. O kuo toliau nuo Upynos, tuo prasčiau sekėsi. Gretimoje Kirklių rinkimų apylinkėje, Upynos seniūnijoje, P.Kuiziną palaikė 66,90 proc. atėjusių balsuoti žmonių. Daugiau nei pusė balsavusių dabartinį rajono merą pasirinko Gedrimų, Kuršų, Viešvėnų rinkimų apylinkėse. Visur kitur jis gavo mažiau nei pusę balsų. O mažiausiai P.Kuizinas palaikytas Pavandenės rinkimų apylinkėje, kurioje už jį balsavo tik 17,68 proc. rinkėjų. Net bendrapartiečio Seimo nario Valentino Bukausko gimtinėje — Tryškiuose — už P.Kuiziną balsavo mažiau nei pusė rinkėjų.
K.Gusarovas konkurentą nurungė visose rinkimų apylinkėse, išskyrus Upynos, Kirklių, Gedrimų, Kuršų ir Viešvėnų. Už K.Gusarovą mažiausiai balsų atiduota Upynos, o daugiausiai — Pavandenės rinkimų apylinkėse. Pirmajame rinkimų ture už K.Gusarovą balsavo 3048, o už P.Kuiziną — 3164 rinkėjai. Taigi P.Kuizinas į antrą turą įžengė neturėdamas ryškios persvaros prieš K.Gusarovą.
Jei manytume, kad už abu kandidatus atėjo balsuoti juos palaikę per pirmąjį turą, matome gana ryškų rinkėjų simpatijų ir antipatijų pasiskirstymą. Iš tų, kurie pirmajame ture rinkosi kitus kandidatus, balsuoti antrajame ture už K.Gusarovą nusprendė 4671, o už P.Kuiziną — 1944 rinkėjai. Tačiau antrajame ture dalyvavo mažiau rinkėjų. Pirmajame ture balsuoti atėjo 16 tūkst. 107 rinkėjai, o antrajame — 13 tūkst. 41 rinkėjas. 3066 rinkėjai, dalyvavę pirmajame ture, antrajame nusprendė nebalsuoti nė už vieną kandidatą. Žinoma, galėjo būti ir tokių, kurie nebalsavo pirmajame ture, tačiau atvyko antrajame ture. Vis dėlto pateikti skaičiai rodo, kad antrajame ture didžioji dalis rinkėjų, pirmajame ture balsavę už kitus kandidatus, nebenorėjo mero poste matyti P.Kuizino.
K.Gusarovas gimė 1966 metais Varnių seniūnijos Pagirgždūčio kaime. Rinkimų anketoje nurodė mokantis anglų, vokiečių, rusų kalbas, pažymėdamas, kad pirmųjų dviejų turi tik pagrindus. Dirba UAB „Orlis“ techniniu direktoriumi. Vedęs, turi du sūnus.
Baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, dirbo UAB „Telšių vandenys“ pamainos meistru, ekologu. Nuo 2006 metų dirbo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju. Buvo UAB „Telšių autobusų parkas“, Savivaldybės įmonės „Telšių butų ūkis“ valdybų pirmininku, Saugaus eismo komisijos pirmininku. 2016 metais tapo meru pavaduotoju. 2018 metais per politines peštynes šio posto neteko.

3 komentarai

  1. Liūdnas faktas.Iš dviejų blogybių pasirinkta baisiausia-G.,-komunizmo šmėklos paveldas.Jei būtų išrinktas varijantas K.tai jau žinome kaip pastarasis mėgsta savaitės bėgyje palikti „senų pirdylų“partiją ir vėl sugrįžti,t.y.žmogus be kieto būdo ir jį išrinkę po pusmečio gal būtume vėl buvę laisvi pasirinkimui-tiesioginiam valdymui nes kitaip Telšiams negalima kol nėra tinkamo pakaitalo.Dabar dar baisiau nes tiek šis veikėjas-STT globojamas,tiek saulė pirmasis,vėl laikinai sugrįžęs pas Tėtušį po sparneliu(iš kur ir išplaukė į plačiuosius politikos vandenis),abu vėl atgims likusio sovietinio turto prichvatizavimui ir naujų žvejybos plotų planavimui ir vėliau jų „įžuvinimo“ ES parama „įsisavinimui“.Socdemų „tarnystės pavyzdžių daugiau nei pakankamai;Menų mokyklos pastato virtimas iš buvusio valstybinio Telšių Dailės technikumo(dabar VDA) pastato su maža prielipėle-„Praktika“po socdeminio meravimo,pastatai patapo privačia ekso nuosąvybe godžiai įsisavinant ES paramą,“Praktika“su mažuoju kojos piršteliu sutrypė Lietuvoje garsios menininkų kalvės ne tik gerą vardą,bet ir atėmė aukso vertės patalpas.Užtai prieš pusmetį jau dabartinis eks meras įteikė minėtiems sukčiams atminimo dovanas ir pagerbė juos kaip šviesuolius.Baisi gėda žinant tikrąją TIESĄ.Kitas socdemų bajeris tai „pirmoji“ Formacijos gamykla,pamenat,kaip po a.a.socdemo,rajono vado netekties,minėtos gamyklos statybvietėje vietoj jau kilusių pastato sienų liko tuščia aikštelė,ar tik ne buvo užvaldę baimės,kad su netektimi nuplaukia ir otkatiniai susitarimai?Gamyklos statyba buvo pakartota ir pastati jau stovi,matyt kažkam perėmus slaptus susitarimus.Na ir dar idomi istorija kur socdemų uodegėlės kyšo tai gyvūnų prieglaudos „Telšių uodegėlė“pastatų istorija.Jie jau“be penkių minučių“buvo privatizuoti,jei ne pastabi akis mačiusi vykstančius nešvarius procesus,beje jie ten tebesitęsia.Išaiškinus negerumus,biudžetas atgavo apie 10tūkst.Eurų pardavus tris garažus o prieglauda gavo nuomojimui kitus tris garažus.Deja jos įkūrėjoms tvarką palaikyti nelabai sekasi…Taigi turim „naujai“ išrinktą seno palikimo šeimininką su senu kraičiu ir įsisenėjusiais įpročiais.kas neleidžia tikėtis kažko gero ir naujo visų labui.Grėblys tas pats…

  2. Eksmeras per savo karaliavima padre nors viena zmogu laiminga ,tai is ko nupirko Ryskenu nama vaiduokli ,kiek laimingu padarys naujasis meras ,pamatysim po keturiu metu !!!

Daugiau nekomentuojama.