Vyriausiojo gydytojo pareigas laimėjo politikė

Vyriausiuoju gydytoju, pasirodo, galima tapti nė neturint išsilavinimo ir teisės gydyti žmones. Ir joks čia nusikaltimas ar korupcija, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pamanyti ne vienas. Tiesiog kartais darbo pareigų pavadinimas ir konkursų skelbėjų reikalavimai sukuria tokias situacijas.

Lina Dijokienė

Taip nutiko Žemaitijos sostinėje. Šią savaitę paaiškėjo, kad Telšių rajono savivaldybės skelbtame konkurse laisvoms viešosios įstaigos Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiojo gydytojo pareigoms eiti pergalę šventė ilgametė politikė, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė, Darbo partijos narė, LR Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja Laima Jurytė-Zakarauskienė.

Užvirė diskusija
Socialiniuose tinkluose užvirė diskusija, beje, inspiruota vietos Tarybos nario Algirdo Bacevičiaus: vieni piktinosi, jog tapti vyriausiuoju gydytoju Telšiuose galima be medicininio išsilavinimo, įžvelgdami būtus nebūtus prasižengimus, kiti palaikė L.Jurytę-Zakarauskienę, teigdami, jog jei jau ji atitiko konkurso reikalavimus ir jį laimėjo, vadinasi, ji ir yra tinkama eiti šias pareigas.

Reikalavimus atitiko
Iš tikrųjų Telšių rajono savivaldybės, kaip Telšių rajono PSPC steigėjos, konkurso reikalavimuose iš pretendentų buvo reikalaujama atitikti šiuos patirties ir išsilavinimo reikalavimus — turėti ne mažiau kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį ir biomedicinos mokslų ar socialinių mokslų srities aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį). L.Jurytė-Zakarauskienė viešai nurodo tokį savo išsilavinimą: 1999 m. Šiaulių medicinos mokykloje įgytas aukštesnysis socialinio darbuotojo išsilavinimas, 2007 m. Vytauto Didžiojo universitete baigtos socialinio darbuotojo aukštojo mokslo studijos (bakalauras), 2009 m. Mykolo Romerio universitete — viešasis administravimas (aukštasis, magistras). Kandidatuodama į šių metų kovo 3 d. savivaldos tarybos narius, politikė nurodė, jog jos pagrindinė darbovietė ir pareigos yra LR Seimas, LR Seimo nario V.Bukausko padėjėja-sekretorė, o visuomenine veikla įvardijo asociaciją „Mes šeima“, Nacionalinę globėjų, įtėvių mokymo ir konsultavimo specializaciją.

Penki kandidatai
Konkurso Telšių rajono PSPC vyriausiojo gydytojo pareigoms eiti komisija sudaryta Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino, taip pat Darbo partijos nario, potvarkiu. Komisija (jos pirmininku paskirtas Imantas Motiejūnas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius; nariai — Regina Radimonienė, Telšių rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja; Edmundas Vaitkevičius, Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas; Linaras Vaitkus, viešosios įstaigos Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriaus skubios medicinos pagalbos slaugos specialistas bei Juozas Vengalis, Telšių rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas)) balandžio 2 d. vertino penkių pretendentų, panorusių kovoti dėl Telšių rajono PSPC vyriausiojo gydytojo posto, pasirengimą eiti tokias pareigas — išklausė jų numatomos veiklos programą. Kaip sakė vienas iš komisijos narių — Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius, komisija konkurso nugalėtoja pripažino L.Jurytę-Zakarauskienę, jos rezultatas — 13 balų iš 20 galimų.

Laukiama STT pažymos
Tiesa, kol kas politikė imti vadovauti Telšių rajono PSPC dar negali — reikia sulaukti teigiamos pažymos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT). Be to, L.Jurytė-Zakarauskienė neseniai įvykusiuose savivaldos rinkimuose dar sykį pateko į Telšių rajono savivaldybės tarybą, Darbo partijos sąrašą. Jos konkurse laimėtos pareigos yra nesuderinamos su Tarybos nario mandatu. E.Vaitkevičius pasakojo, jog iš pačios politikės sulaukė klausimo, kokių veiksmų jai reikėsią tokiu atveju imtis. Jis jai paaiškinęs galimus kelis variantus, tačiau, ar L.Jurytė-Zakarauskienė iškart atsisakys Tarybos narės mandato ir jį užleis kitam partijos sąraše iš eilės esančiajam, ar pirma sulauks pažymos iš STT, o jau paskui pradės procedūras, reikalingas atsisakyti mandato, Savivaldybės teisininkas teigė nežinąs.

6 komentarai

  1. As skaitau pazodziui ,“Vyriausio gydytojo pareigoms uzimti“.Tai jau gali dalyvauti ir valytoja ir santechnikas kas tik nori.Liudna, kad butume jaunesni begtume is tokio rajono.Poliklinika jau senai nugyventa iki bomzyno vaizdo ,savo gydytojus isgainiojo i kitas miesto patalpas, nesudarydami pirmenybes savo rajono gydytojams dirbti vienoje vietoja, kad butu ir gyventojams patogiau.Gal cia irgi kokios korupcijos pasekmes, pazadejo daugiau , o isejo nei kitiems , nei saviems.Baugu, kad ir tie jauni gydytojai neislaktytu , kuriems prades vadovauti kazka baigusi , dabar daug tokiu studentu , pagal poreiki, kur pakisa kede ten istoja istestiniu moksmu.Liudna kad taip zemai smukom.

  2. oho, tik 13 balų iš 20 galimų. Mažoka, kaip tokiai visur labai išmintinga prisistatančiai. Ar tai nerodo skurdoką išminties bei kompetencijų bagažą. Štai karatais ir pamatai, kokie yra realūs asmens gabumai prieš jo ilgą liežuvį. Ir tik laikas parodys, kiek tos išminties išties.

Daugiau nekomentuojama.