2015-2019 metų Savivaldybės tarybos kadencija: įsimintiniausi „darbai“

Telšiai, kaip kultūros sostinė, pasireiškė sovietmečiu dvelkiančiu piliečių diskriminavimu į „labai nusipelniusius“, „mažiau nusipelniusius“ ir paparastą liaudį. Nuotraukoje matote renginio metu prie stalelių sėdinčius socialdemokratus Kęstutį Gusarovą ir Alvydą Jasevičių, kurie skelbė: „Svarbiausia — žmogus!“

(Tęsinys. Pradžia Nr.26)

Istorijon nugrimztanti 2015-2019 metų kadencijos Savivaldybės taryba nesiteikė visuomenei pateikti savo veiklos ataskaitos. Todėl priminsime šios kadencijos „įsimintiniausius“ darbus, tačiau tik tokius, kurie rodo, kas iš tiesų ketverius metus vyko Telšių rajono savivaldybėje, tokius, kuriuos politikai mielu noru nutylėtų.

Alvydas Ivoncius

Sėkmės lydimos firmos
Pirmajame 2016 metų numeryje aprašėme UAB „Ginstar“ sugebėjimą laimėti nemažai Savivaldybės administracijos rengiamų statybos konkursų. Kaip sykis, sėkmingas šios bendrovės skrydis prasidėjo po 2011 metų Savivaldybės tarybos rinkimų, sekėsi konkursus laimėti ir po 2015 metais įvykusių Tarybos rinkimų. Juk rajoną valdė tie patys konservatoriai, socialdemokratai, darbiečiai ir „valstiečiai“. Neblogai konkursuose sekdavosi ne vien su darbiečiais, o ir socialdemokratais, konservatoriais siejamoms statybų bendrovėms. Tačiau tik 2018 metais, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams po slapto tyrimo atlikus kratas ir pradėjus ikiteisminius tyrimus, pasitvirtino spėjimai apie tas priežastis, dėl kurių kai kurios statybų bendrovės laimėdavo vieną po kito konkursus.

Teistumas — „nepriekaištingos reputacijos“ bruožas
Kadangi 2015 metų pabaigoje įvyko pakartotiniai mero rinkimai, 2016 metų sausio mėnesį valdantieji socialdemokratai, darbiečiai, konservatoriai ir „valstiečiai“ dar kartą sukirto rankomis, pasirašydami naują koalicijos sutartį. Meras Petras Kuizinas ta proga spaudos konferencijoje stipriai šovė pro šalį: „Politinė situacija yra stabili ir tokia ji bus visą kadenciją“. 2018 metų įvykiai nušlavė šią prognozę. Beje, Valentinas Bukauskas žadėjo parengti ir visuomenei pristatyti kažkokį koalicijos programos veiksmų įgyvendinimo planą. Jis nesukurptas iki šiol.
2016 metų sausio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdyje mero pavaduotoju išrinktas Kęstutis Gusarovas, vadovavęs skandalais ir neskaidria veikla pagarsėjusio „Telšių autobusų parko“ valdybos veiklai. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju tapo, anot V.Bukausko, „nepriekaištingos reputacijos“ darbietis Rimantas Žebrauskas, teistas už kyšininkavimą.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 27 (10139)

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.