Telšių politikoje suklestėjo komedijos žanras

Po rinkimų paaiškėjo, kad naujoje Taryboje valdančiąją koaliciją sudarys šeši socialdemokratai, keturi „valstiečiai“, trys konservatoriai, du tvarkiečiai, viena liberalė. Praėjusios savaitės pabaigoje ši renčiama koalicija sugriuvo. Tuomet lipdyta kita iš socialdemokratų, konservatorių ir pagal visuomeninių rinkimų komitetų „Algirdo Bacevičiaus pilietinis sąrašas“ ir „Mūsų Telšiai“ išrinktų keturių Tarybos narių. Šios savaitės pirmadienį sugriuvo ir ši koalicija bei susikūrė nauja.

Alvydas Ivoncius

Įsivėlė į politines peštynes
Primename, kad 2018 metų pavasarį meras Petras Kuizinas pareiškė politinį nepasitikėjimą tuomečiam Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Urbonui. Meras nepaaiškino, kuo grindžia nepasitikėjimą. Tai teikėsi padaryti vėliau, bet gal geriau būtų patylėjęs. Mat, anot mero, S.Urbonas nusipelnė nepasitikėjimo todėl, kad televizijos žurnalistams pristatė Varniuose restauruojamą vyskupo Motiejaus Valančiaus rezidenciją. P.Kuizino įsitikinimu, reprezentacija (liaudiškai tariant, pasipuikavimas viešumoje) priklauso tik merui.
Užvirė politinės peštynės. Meras du kartus bandė atstatydinti S.Urboną, bet neužtekdavo Tarybos narių balsų. Galiausiai socialdemokratai su savo šalininkais smogė atgal: pateikė Tarybai siūlymą atstatydinti darbiečius mero pavaduotojus Kęstutį Gusarovą ir Rimantą Žebrauską. P.Kuizino stovykla kontratakavo: paragino atleisti ne tik S.Urboną, bet ir K.Gusarovą. Vietinėse politinėse peštynėse pareigų neteko ne darbiečiai, o minėti socialdemokratai. Bet jiems vėliau pasisekė suburti tvirtesnę daugumą. Jie siūlė mero pavaduotoju skirti konservatorių Mantą Servą, o Savivaldybės administracijos direktoriumi — socialdemokratą Tomą Katkų. Meras su savo stovykla ilgai spyriojosi. P.Kuizinas šiaip ne taip sutiko savo pavaduotoju siūlyti M.Servą, o dėl T.Katkaus — kaip buvo užsispyręs, taip ir liko.

„Stabilizavo padėtį“
„Valstiečiai“, tiksliau vienintelis jų partijos narys Taryboje Algirdas Tarvainis, rėmė socialdemokratus. 2015 metais į Savivaldybės tarybą buvo išrinkti du „valstiečiai“: A.Tarvainis ir Vytautas Rakickas. Pastarąjį „valstiečiai“ pašalino iš savo partijos neva dėl „amoralaus elgesio“. Užtat V.Rakicką mielai savo frakcijoje priglaudė darbiečiai. Paskui paaiškėjo, kad darbiečių frakcijos narys klastojo dokumentus ir buvo nubaustas už tokią nusikalstamą veiką, todėl privalėjo atsisakyti Tarybos nario mandato. Tarybos nare vietoje V.Rakicko tapo Jadzė Tarvainienė. Tokiu būdu mero oponentų stovykla — socialdemokratai, konservatoriai, „valstiečiai“ ir A.Bacevičius — įgijo Taryboje persvarą ir galėjo siūlyti savo kandidatus mero pavaduotojo ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigoms.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 28 (10140)