Valdančiųjų spaudos konferencijoje — pasipiktinimas socialdemokratais

Iš kairės: Jolanta Rupeikienė, Tomas Lekavičius, Vilma Rumšienė, Kęstutis Trečiokas, Petras Kuizinas.

Susikūrusi naujosios Tarybos valdančioji koalicija pakvietė žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją. Joje dominavo tvarkiečio Kęstučio Trečioko monologai, nepagailėta pylos socialdemokratams ir aptakių pažadų iškuopti iš Savivaldybės negeroves.

Alvydas Ivoncius

„Atėjo su skaidrumo vėliava“
Spaudos konferencijoje dalyvavo darbietis Petras Kuizinas, tvarkietis Kęstutis Trečiokas, „valstietė“ Vilma Rumšienė, visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ atstovas Tomas Lekavičius, liberalė Jolanta Rupeikienė.
Primename, kad naujosios Savivaldybės tarybos valdančiąją koaliciją sudaro Darbo, socialdemokratų, tvarkiečių, „valstiečių“, liberalų partijų bei visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ nariai, išrinkti į Savivaldybės tarybą.
V.Rumšienė kiek patetiškai pareiškė, kad „valstiečiai“ atėjo į Savivaldybės tarybą „su skaidrumo vėliava“. Ji aiškino, kodėl „valstiečiai“ pasitraukė iš kiek anksčiau lipdytos socialdemokratų, konservatorių, tvarkiečių, liberalų koalicijos. Esą socialdemokratai užsigeidė įsteigti 5-7 darbuotojų mero sekretoriatą, kuris būtų apsunkinęs Savivaldybės administracijos veiklą.  Be to, „valstiečiai“ supratę, kad nebus skaidrūs viešųjų pirkimų bei priėmimo į darbą konkursai. Lyg maža to, socialdemokratai pareiškė, kad nepritaria „valstiečių“ idėjoms, todėl nori su jais koalicijos sudarymą nutraukti ar atidėti.
Pasirodo, būsimus koalicijos partnerius trikdė ir tai, kad socialdemokratai laikėsi dvigubų standartų: dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo kėlė kvalifikacijos reikalavimą, o vicemerui to netaikė. Kaip vėliau spaudos konferencijoje paaiškėjo, omenyje turėtas meru pageidavęs tapti konservatorius Mantas Serva.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 31 (10143)