Gatvės rekonstrukcija įstrigo. Bylinėjasi teisme

Respublikos gatvės rekonstrukcija vėluoja.

Respublikos gatvės rekonstrukcija įstrigo nė neprasidėjusi. Mat, nuspręsta nutraukti sutartį su konkursą laimėjusia UAB „Techsis“. Tačiau Savivaldybės administracija šiais metais numato ir kitų gatvių bei kelių remonto darbų.

Alvydas Ivoncius

Pateikė netinkamą garantiją?
Pasak Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gintauto Lukausko, sutartis dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos su UAB „Techsis“ nutraukta, kadangi rangovas laiku nepateikė tinkamos draudimo bendrovės garantijos. Pagal pateiktą garantiją, Savivaldybė būtų privalėjusi įrodinėti patirtą žalą, jei rangovas laiku neatliktų darbų. „O kaip tą žalą įrodyti? Todėl draudimo bendrovė turi pateikti besąlygišką garantiją. Pasiūlėme UAB „Techsis“ tokią garantiją pateikti, tačiau tai buvo padaryta praleidus terminus“,— pasakojo G.Lukauskas.
Tuo tarpu UAB „Techsis“ direktorius Algirdas Birkantas sakė, kad garantija buvo pateikta tinkama, ir viskas buvo tvarkoje. Juk ir sutartis buvo pasirašyta, tačiau persigalvota vėliau. Pasak A.Birkanto, sutartį nuspręsta nutraukti praėjus keturiems mėnesiams po pasirašymo. Pradėta reikalauti, kad garantija būtų pagal UAB „Telšių vandenys“ pateiktą pavyzdį. Draudimo bendrovė tą sutiko padaryti, tačiau nespėjo dokumento parengti per penkias darbo dienas, kaip reikalauta. Anot A.Birkanto, pakeisti garantiją per tokį trumpą laiką nebuvo įmanoma.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 34 (10146)

2 komentarai

  1. Kaip galėjo Savivaldybė iš viso leisti dalyvauti konkurse? Tas Techsis tiek prisidirbęs, kad tik kojos ir bekyšo. Jau gėdos nebedarykit. GĖDA.

  2. TIkrai pritariu. Tegu pažiūri jau vykdytus projektus, n metų statomą menų mokyklą, renovuotą namą Vilniaus r. Tai tik laikytis lieka… BEt kam tas rūpi…

Daugiau nekomentuojama.