Lietuvoje — labiausiai korumpuotos savivaldybės. Mūsų rajono — ne išimtis

Neseniai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pristatyta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) 2018 metų veiklos ataskaita. Joje pabrėžta, kad yra išlikusios didelės korupcijos rizikos Lietuvos savivaldybėse. O turint omenyje praėjusių metų įvykius, Telšių rajono savivaldybė, gali būti, pernai užėmė vieną pirmųjų gėdingų vietų.

Alvydas Ivoncius

Neskaidrūs pirkimai ir nepotizmas
STT pranešime sakoma, 2018 metų pagrindiniai veiklos rezultatai rodo, kad daugiausia dėmesio buvo sutelkta atskleidžiant ir išaiškinant sunkius, sisteminius, didžiausią žalą valstybei darančius korupcinio pobūdžio nusikaltimus, tiriant korupcijos situaciją Lietuvos savivaldybėse. Taip pat analizuotos tendencijos ir priežastys, dėl kurių savivalda išlieka viena labiausiai korupcijos paveiktų sričių Lietuvoje.
STT pateikė šiuos duomenis: „Pažymėtina, kad 37 procentai visų 2018 metais STT pradėtų tirti ikiteisminių tyrimų yra susiję su galimai padarytomis nusikalstamomis veikomis vietos savivaldoje. STT 2018 metais 14 savivaldybių pradėjo 23 ikiteisminius tyrimus, kuriuose nustatytos 128 nusikalstamos veikos, įtarimai pareikšti 99 asmenims, iš kurių 13 užima aukštas pareigas savivaldybėse. STT nustatė, kad net pusė ikiteisminių tyrimų savivaldoje pradėta įtariant, kad korupciniai nusikaltimai buvo padaryti siekiant paveikti viešųjų pirkimų rezultatus. 2018 metais tirtos 67 savivaldos srityje galimai padarytos nusikalstamos veikos buvo susijusios su viešųjų pirkimų organizavimu, vykdymu, kontrole ir priežiūra, 48 veikos — su viešųjų ir administracinių paslaugų teikimu, kontrole ir priežiūra“.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 36 (10148)