Dvejetai iš matematikos: subliuškusio „skandalo“ pamokos

Matematikos mokyme pramuštas dugnas. Taip tvirtina žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas, pareiškęs: „Telšių „Džiugo“ gimnazijoje situacija skandalinga. Pernai ten mokėsi 125 gimnazistai dešimtokai ir jų visų matematikos vidurkis 2,8 balo iš dešimties. Ką tie vaikai veikia mokykloje? Juk gauti du balus net į mokyklą nereikia eiti“.

Lina Dijokienė

Išpeikė Telšių mokyklą
Jau keleri metai iš eilės pavasarį Lietuvos švietimo sistemoje daugiau ar mažiau sumaišties įneša žurnalo „Reitingai“ pateikiami rezultatai. Šis žurnalas atlieka šalies mokyklų vertinimą pagal brandos egzaminų, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) bei vadinamųjų standartizuotų testų rezultatus ir pristato stipriausias bei silpniausias šalies mokyklas. Šiemet šio leidinio atstovai buvo itin kandūs, o aptardami neva prasčiausias Lietuvos mokyklas, nevengė dramatiškų ir šiurpinančių pareiškimų. Tarp prasčiausiųjų buvo paminėta ir Telšių „Džiugo“ gimnazija. Dvejetukininkais išvadinęs mokyklos pernykščius dešimtokus, žurnalo redaktorius stebėjosi, ko esą tie vaikai apskritai eina į mokyklą…

Pažadėjo ištirti
Taigi verslininkų, pristatančių šalies mokyklų reitingus ir iš to kasmet, tikėtina, pasipelnančių, šokiruojantį pranešimą apie skandalingą situaciją Telšių „Džiugo“ gimnazijoje netruko pasigauti vietos politikai. Neužmiršta net prikišti paminėtos gimnazijos vadovo politinių pažiūrų. Telšių rajono savivaldybės naujai išrinktos tarybos posėdyje tąkart rajono administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, gynusi gana nuosaikios mokyklų tinklo pertvarkos pokyčius, vietos politikams pažadėjo, jog situaciją „Džiugo“ gimnazijoje išsiaiškins.
Kiek nurimus „Reitingų“ sukelto triukšmelio emocijoms, apie tikras ir tariamas „skandalingų“ matematikos rezultatų priežastis laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“ nusprendė pasikalbėti su „skandalo“ sūkuryje atsidūrusios Telšių „Džiugo“ gimnazijos direktoriumi Mindaugu Sabaliausku bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danute Mažeikiene.
Telšių „Džiugo“ gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas, pripažindamas, jog matematikos rezultatai nėra tokie, kuriais reikėtų džiaugtis, paaiškino: „Į mūsų gimnazijos 9 klasę ateina nemaža dalis mokinių, kurių motyvacija mokytis yra gana žema, tą parodo jų metiniai pažymiai ir standartizuotų testų rezultatai, atsinešti iš kitų mokyklų. Mes mokinių neatrinkinėjame ir sudarome galimybes mokytis gimnazijoje visiems ateinantiems“.
Direktorius priminė, jog praėjusių mokslo metų dešimtokų bendras metinis matematikos dalyko pažymių vidurkis jų mokykloje siekė 5,2 balo. „PUPP, reikia paminėti, rezultatų įvertinimas yra visai kitos „kategorijos“. Šis pažymys, visų pirma, yra skirtas tik pačiam mokiniui, padedantis jam įsivertinti savo žinias. Tai nėra pažymys žurnalui ir jis neturi jokios įtakos metiniam įvertinimui. Šiame patikrinime, jei mokinys gauna nors ir 1, laikoma, kad jis yra pasitikrinęs savo žinias“,— sakė M.Sabaliauskas, tokį švietimo įstaigų reitingavimą palyginęs su situacija ligoninėje: jei joje konkrečiu metu gydosi sunkūs ligoniai, tai ar galima teigti, kad juos gydantys gydytojai nekompetentingi?

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 40 (10152)

 

1 komentaras

  1. Norisi pritarti straipsniui. Deje bet šioje mokykloje yra tokių matematikos mokytojų kurios negeba ir neturi noro mokiniams kažką padėti išmokti. Tai galiu tvirtinti iš patirties, nes šioje mokykloje mokosi jau ne pirmas mano vaikas. Žinoma yra ir puikių savo dalyko specialistų.

Daugiau nekomentuojama.