Meras neteiks Tomo Lekavičiaus vicemeru ir nešauks neeilinio Tarybos posėdžio

Meras Kęstutis Gusarovas (kairėje) paragino siūlyti mero pavaduotojo pareigoms kitą asmenį. Tomas Lekavičius įsitikinęs, kad mero pavaduotojo pareigas sugebėtų eiti.

Rašėme, kad susidariusi Savivaldybės tarybos koalicija mero pavaduotoju siūlo Tomą Lekavičių, o Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju — Almantą Lukavičių. Meras Kęstutis Gusarovas ankstesniuose posėdžiuose pareiškė, kad T.Lekavičiaus kandidatūros neteiks. Tą patį jis pakartojo ir savo birželio 10 dienos rašte Almantui Lukavičiui, atsakydamas į koalicijos pageidavimą sušaukti neeilinį Savivaldybės tarybos posėdį.

Alvydas Ivoncius

Prašo teikti kitą kandidatą
„Kalvotoji Žemaitija“ paprašė mero paaiškinti, kodėl jis neteikia T.Lekavičiaus mero pavaduotojo pareigoms.
K.Gusarovas atsakė: „Esant laisvai net ir eilinio darbuotojo pareigybei, darbdaviui suteikiama teisė rinktis iš kelių kandidatų. Man ši teisė nesuteikiama net ir renkantis asmenį į tokias aukštas pareigas — nuo kadencijos pradžios siūlomas vienas asmuo, alternatyvų niekada nebuvo pateikta. Aš atmetu kandidatūrą, o man ir vėl siūloma ta pati kandidatūra. Ir taip jau du mėnesius“.
Meras tikino nesantis nusiteikęs prieš T.Lekavičių, palaikantis jaunus žmones, pradedančius politiko karjerą. „Tačiau, manau, kad iki tokių svarbių pareigų dar būtina įgyti patirties. Pažvelkime į mano paties karjerą: net dešimt metų dirbau Administracijos direktoriaus pavaduotoju, kol tapau vicemeru. Būtent dėl to, atsižvelgdamas į vicemero darbo specifiką, sieksiu, kad šias, gerai apmokamas pareigas, eitų atitinkamas profesines ir žmogiškąsias savybes turintis asmuo. Šią pareigybę užimantis asmuo, merui sergant, atostogaujant ar išvykus, atstovauja visam Telšių rajonui Lietuvoje ir užsienyje, priima gyventojus, sprendžia jų problemas bei atlieka kitas funkcijas“,— išdėstė savo poziciją K.Gusarovas.
Jis teigė prašęs Tarybos narių pateikti kitą kandidatūrą į vicemero pareigas — Taryboje tikrai yra žmonių, kurie yra įgiję pakankamai įvairios patirties. „Kadangi į mano prašymus neatsižvelgiama, dar kartą raginu mesti politines ambicijas į šalį ir pasiūlyti kitą kandidatą vicemero pareigoms eiti“,— paragino meras.
„Aš esu tiesiogiai gyventojų išrinktas meras, todėl stengiuosi pateisinti gyventojų pasitikėjimą įvairiuose savo sprendimuose. Turiu teisę į mero pavaduotojo pareigas teikti tik tokį žmogų, kuris tinkamai atstovautų visuomenės interesams. Tą ir darysiu tikėdamasis ir kitų politikų supratimo, kad gyventojų jiems suteiktas Tarybos nario mandatas įpareigoja dirbti, o ne tik dalintis pareigas“,— tikisi K.Gusarovas.

Koalicijos teisė siūlyti, mero — rinktis
Koalicija dėl tokio mero sprendimo ne kartą viešai išdėstė savo nuomonę. Pasak Kęstučio Trečioko, „meras turi paklusti daugumai“. Koalicijos nariai aiškina neva meras ignoruoja jų pasirinkimą, suvaržo Tarybos narių teises. O T.Lekavičius viename Tarybos posėdžių išdėstė savo nuomonę, kai meras K.Gusarovas suabejojo jo kompetencija. Pasak T.Lekavičiaus, jis turi daugiau kompetencijos nei pakankamai, o eiti vicemero pareigas sugebėtų. T.Lekavičius kaltino merą dėl koalicijos pasirinkimo nepaisymo. Priminė, kad Savivaldybė nėra asmeninė mero firma. Tarybos naujokas, panašu, nesibaimina tokių rimtų pareigų ir mano galintis jas tinkamai eiti. Tiesa, jokių argumentų, susijusių su viešuoju valdymu, ankstesne politine ar pilietine valdžia kontroliuojančia veikla, T.Lekavičius nepateikė. Jis pabrėžė, kad dirbo vadovaujantį darbą, kaip dizaineris sugebėjo „suvaldyti didžiulius projektus“. Be to, pasak T.Lekavičius, meras nieko negali spręsti apie jo asmenines savybes, nes jų nežino.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 46 (10158)

8 komentarai

  1. Žmonės jau žino šio kandidato į vicemeras asmeninės savybės. Iš jo trumpų, grubių ir vulgariu pasisakymų . Geriau jis tevadovauja projektams savo kieme, o ne rajone ir dar už mūsų pinigus.

  2. Juokas ima is mero pasisakymo. Visi žino, kad jis savivaldybėje tuos metus visiškai nieko neveikė (ką ir toliau sėkmingai daro), stumė dieneles šiltoje vietoje ir dar drįsta aiškinti, kad daugumos siūlomas žmogus pirma turi įgyti patirties. Kažin kokios patirties pats įgijo? Ar rankų paspaudime ir nuotraukų pozavime? Asmeniškai pažįstu Toma ir galiu drąsiai teigti, kad jis kuo puikiausiai susitvarkys šiose pareigose.

  3. Turi kompetencijų daugiau negu reikia. Va čia ir bėda, negalės jų panaudot, nes per daug turi. O miestas neturi tokių galimybių, kad jas tinkamai panaudoti. Aš už Gusarovą nebalsavau, bet Trečiokas savo „paniatkes“ lai pasilaiko sau. Nieko meras neprivalo paklust.

  4. Bebrai ant tiek isigalejo, jog ne is savo tarpo nieko neisileidzia. Merui tinkamiausias butu senas krienas, sedejes kokioj istaigelej 20 metu, viena karta buves uzsienyje (Rusijoje) o siaip toliau Nevarenu ar Varniu, Telsiu rajono ribos nekertantis. Va paskui zmones stebisi, ko ta Lietuva sedi tokiam uzpa…..lyje.

  5. Jo….. Gusarovas turi patirties…..Lekavičiui toli iki jo, nes nebuvo Autobusų parko valdybos pirmininku, nepardavė jo už centus, nenupirko žymiojo autobuso, nedirbo saugaus eismo komisijos pirmininku,kur nuo paliktų dovanėlių vairuotojai žagsi iki šiol…. ir daug dar galima būtų vardinti.Skaitai tokį straipsnį ir koktu darosi.

Daugiau nekomentuojama.