Valdininkų kompetencija — sugebėjo net kelio nematyti

Getautės kaimo žmonėms siūloma važinėtis tokiu „aplinkkeliu“. Negana, kad kelias nepravažiuojamas, bet ir atstumas apie keturis kartus ilgesnis. 2018 metų „L.rytas“ nuotrauka.

Savivaldybės tarybos nariai, nepatikėsite, kartais išsigąsta piliečių arba susigėsta ir pakeičia anksčiau savo priimtus sprendimus. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip politikai staiga atsipeikėjo dėl Sukilėlių gatvės, kaip pagaliau susirūpino dėl Getautės kaimo Viešvėnų seniūnijoje kelio. Be to, pasirodo, mūsų valstybėje įmanoma privatizuoti ir kelią.

Alvydas Ivoncius

Įtartinoje istorijoje — garsi pavardė
Getautės kaimo žvyrkelio istorija tarsi koks nelemto valdininkų abejingumo ir galbūt kažkokio įtartino suinteresuotumo liudijimas. Dešimtmečius kaimo žmonės važinėjosi dar sovietmečiu nutiestu žvyrkeliu, o prieš tai nuo neatmenamų laikų būta kaimo keliuko. Ir štai prieš porą metų paaiškėjo: žvyrkeliu važiuoti nebegalima, nes jis, pasirodo, kažkam grąžintas kartu su žeme.
Pernai žmonės netruko išsiaiškinti, kas čia nutiko. Ir šią istoriją išsamiai aprašė „Lrytas.lt“. Uždrausti žmonėms važinėtis keliu sumanė susigrąžintos žemės savininkai, tarp kurių buvo ir konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio motina. Savininkai sumanė parduoti savo žemę, o sklypas be jį perpus kertančio kelio brangesnis. Taigi gali daryti, ką nori: išrausti griovį, pastatyti užtvarą. O kaimo gyventojai? Jie, pasirodo, valdininkams nėmaž nerūpėjo.
Kaip taip galėjo nutikti? Pasirodo, tokius žemės reikalų tvarkymus palaimino Nacionalinės žemės tarnybos Telšių skyrius. Sutvarkė dokumentus taip, kad dalis kelio tapo „privačia žeme“. O Getautės kaimo žmonėms pasiūlyta namus pasiekti šunkeliu (kitaip to kito neva kelio per laukus ir krūmus nepavadinsi). Privatizuotu žvyrkeliu žmonėms tereikėjo važiuoti apie 700 metrų, o „aplinkkeliu“ — per tris kilometrus.
Nacionalinės žemės tarnybos Telšių skyrius pasipiktinusiems žmonėms kuo ramiausiai aiškino: popieriuose kaimiečiams patogaus žvyrkelio nėra. Žmonės sako: o juk iš tikrųjų yra.
Beje, kelias veda link paveldo objekto — Getautės piliakalnio. Anot gyventojų, žvyrkeliukas buvo nutiestas apie 1973 metus.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 46 (10158)