Žemaitijos sostinės šventės atgarsiai

Visko po truputį. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, tradicinėje miesto šventėje kiekvienas miestelėnas ar Žemaitijos sostinės svečias galėjo rasti užsiėmimą, pramogą ar reginį pagal savo skonį.

Lina Dijokienė

Tiesa, šiųmetė šventė pasižymėjo dėmesiu dvasinėms amžinosioms vertybėms. Savito kolorito ir garsų įnešė svečių iš saulėtojo Sakartvelo pasirodymai.
Nors būta ir muzikos, gatvės mugės šurmulio, tačiau galbūt ne vienas linksmybių mėgėjas pasigedo žinomų žvaigždžių koncertų, įspūdingų reginių, o ir pats šventės šurmulys šiemet, Žemaitijos metais, lyg ir buvo paprastesnis, bet ne prastesnis.
Šventės organizatoriams gamta kasmet sukuria vieną ar kitą iššūkį. Būta metų, kai Telšių miesto simbolis — bijūnas dar tik šykščiai krovė žydinčią jėgą į savo pumpurus, o šiemet saulė taip dosniai nubučiavo žemaičių darželiuose šių gėlių krūmus, kad miesto šventę bijūnai pasitiko jau išbarstę savo nuostabųjį grožį. Vis tik bijūnų grožio ir kvapo būta — dar šventės išvakarėse, ketvirtadienio rytą, miestelėnus, skubančius į darbą, bijūnų žiedais pradžiugino rajono vadovai. Tąryt miesto autobusų keleiviai šypsojosi daugiau nei įprasta — juos savo dėmesiu pagerbė meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Imantas Motiejūnas. Tęsiant gražią tradiciją, miesto autobusais važiavę gyventojai apdovanoti bijūnų žiedais ir pakviesti dalyvauti šį savaitgalį vykstančioje Žemaitijos sostinės šventėje. Be to, Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė keleiviams pristatė šventės programą, keleiviai mėgavosi muzika ir pašnekesiais su vadovais. Važiavusieji miesto autobusais taip pat pavaišinti gaiviomis braškėmis, kurias, kaip ir bijūnus, dovanojo Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.
Šiek tiek dėmesio ir viskas skleidėsi sykiu: ir telšiškių šypsenos, ir purūs bijūnų žiedai. Penktadienio pietų metas — taip pat tradiciškai — miesto gyventojus kvietė rinktis į Masčio paežerę, į pikniką. Lygiai viena minutė iki dvylikos susirinkusieji susikaupė rimčiai — Tylos minute pagerbė tremties aukas. Vėliau įsisuko nuotaikingas pikniko šurmulys.
Penktadienio popietę miesto bibliotekoje visi susirinkusieji buvo paraginti atsigręžti į praeitį — čia atidaryta fotografo Zenono Norvaišo paroda.
Šeštadienio rytą nemažai telšiškių dėmesio sulaukė smagiosios ir azartiškos Vikingų laivų plauktynės. Pramogų netrūko ir Turgaus aikštėje surengtoje mugėje bei įvairių organizacijų surengtuose užsiėmimuose. Čia, šalia miesto seniūnijos, buvo kas veikti ir mažam, ir dideliam: dalyvauti įvairiose meninėse-edukacinėse veiklose, akis paganyti į Telšių miesto rūbų gamintojų bei pardavėjų drabužių kolekcijas, pasiklausyti nuotaikingų dainų bei, žinoma, nusifotografuoti prie floristės Birutės Lekavičiūtės kūrinio — žydinčios foto sienelės.
Vakare, dienos kaitrai nuslūgus, miestelėnai būriavosi Katedros aikštėje — čia skambėjo atlikėjos Monikos Marijos koncertas, o miesto amfiteatre visus kvietė pašėlti diskoteka. Ir kaip kasmet — visas šventės dienas miestelėnai raginti pradėti mankštomis, išbandyti savo jėgas įvairiose sportinėse rungtyse arba, jei nedrąsu, tai bent paganyti akis.
Šventę vainikavo dėmesys tituliniams Telšių katedros Šv. Antano atlaidams bei Tarptautinis vargonininko Albino Jasenausko sakralinės muzikos festivalis.

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.